Kupiłeś nowe auto i chcesz jeździć na LPG bez utraty gwarancji? Teraz jest to możliwe

Kupiłeś nowe auto i chcesz jeździć na LPG bez utraty gwarancji? Teraz jest to możliwe

gaz lpg porshe

Podaj dalej

Nowy samochód nie jest już ograniczeniem przy planach montażu instalacji LPG. Producent systemów instalacji gazowych do aut firma STAG, przygotowała specjalną ofertę dla osób zainteresowanych montażem tego alternatywnego źródła napędu, które dopiero co wyjechały swoim nowym samochodem z salonu.

Powodów dla których warto zamontować instalację LPG w samochodzie jest kilka. Należą do nich m.in. niska cena gazu, którego litr kosztuje w Polsce ponad dwa razy mniej niż benzyny oraz możliwość obniżenia eksploatacji samochodu nawet o 50 proc. Co więcej, samochód na LPG może przejechać nawet dwa razy dłuższy dystans na obu zbiornikach paliwa bez konieczności tankowania.

Nie bez znaczenia pozostaje także aspekt ekologiczny – dzięki instalacjom LPG możliwe jest obniżenie emisji cząstek stałych, czyli sadzy w powietrzu. Pomimo tych zalet, część posiadaczy aut musiała czekać z montażem instalacji do momentu upłynięcia gwarancji producenta, aby nie stracić gwarancji na silnik. Jednakże teraz mają wybór.

Możliwość wyboru

Początkowo instalacje zasilania gazem montowały wyłącznie warsztaty niezrzeszone. A to stanowiło zasadniczy problem szczególnie z punktu widzenia osób kupujących auta nowe, których producent nie przewidział możliwości fabrycznego lub dedykowanego układu zasilania gazem. Kierowcy tracili gwarancję na silnik i w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów byli pozbawieni asekuracji i pomocy. Niewiele było więc odważnych, którzy zdecydowaliby się na konwersję nowego auta.

Producent instalacji autogaz marki STAG stworzył ofertę dopasowaną do oczekiwań posiadaczy nowych aut, chcących korzystać z jazdy oszczędnej i ekologicznej. Od teraz zyskują oni możliwość montażu instalacji autogaz przy jednoczesnym utrzymaniu gwarancji producenta na silnik.

Pewna gwarancja

Nowy samochód plus nowa instalacja LPG to również pewna gwarancja. Z oferty mogą skorzystać wszyscy właściciele aut o wadze do 3,5t, kupionych na terenie UE, zarejestrowanych w Polsce i pozostających na gwarancji producenta. I nie ma znaczenia, czy jest to samochód prywatny, czy flota aut firmowych. Oferta jest na tyle elastyczna, by sprostać wymogom różnych odbiorców.

Montaż instalacji autogaz w aucie pozostającym na gwarancji producenta można przeprowadzić w jednym z ponad 100 autoryzowanych serwisów marki. W przypadku potrzeby kontroli czy wizyty w warsztacie, kierowca może udać się do najbliżej zlokalizowanego punktu, niezależnie od miejsca w jakim montował instalację.

Rozszerzona gwarancja przewiduje także oprócz możliwości napraw do końca obowiązywania umowy, przeniesienie polisy na nowego właściciela w przypadku sprzedaży auta. Ubezpieczenie przypisane do pojazdu, a nie do jego właściciela z pewnością przemawia na jej korzyść. Kierowca ma również możliwość wyboru okresu ochronnego jaki go interesuje na czas 12, 24 lub 36 miesięcy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News