Kubica wręczył nagrodę Ogierowi

Kubica wręczył nagrodę Ogierowi

Podaj dalej

Robert Kubica, który na początku minionego weekendu pojawił się na Monza Rally Show w roli kibica, wczoraj dość niespodziewanie wziął udział w gali Autosport Awards, na której wręczył nagrodę dla najlepszego kierowcy rajdowego sezonu 2017 Sebastienowi Ogierowi.


Dla wszystkich kibiców Roberta Kubicy wczorajszy dzień na gali Autosport Awards z pewnością nie mógł być określony jako nudny.

Robert zjawił się na gali, przed której rozpoczęciem mogliśmy posłuchać wywiadu z krakowianinem. Wszystko to sugerowało, jakoby tym razem rola Kubicy nie miała ograniczyć się tylko do „kibicowania”.

Kiedy jeszcze aktywnie brałem udział w sporcie, byłem tu zapraszany, jednak z różnych powodów nie mogłem tu być – mówił Kubica. Teraz chcę czerpać przyjemność z tego wieczoru i liczę na miłą atmosferę. Jest tu wiele osób związanych ze światowym motorsportem, nie tylko Formułą 1, a ja nadal mam do tego ogromną pasję. Cieszę się, że mogę tu być – podsumował Kubica w rozmowie z motorsport.tv.

Jak dowiedzieliśmy się za pośrednictwem portalu Twitter, Robert zasiadł przy jednym stole z Karunem Chandhokiem i Georgem Russelem.

Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej ceremonii, Robert spotkał się z wieloma kierowcami, w tym m. in z Brytyjczykiem Billym Mongerem, który w tym roku w wypadku F4 stracił obie nogi.

Gdy gala się rozpoczęła, Internauci szybko wskazali miejsce „pobytu” Roberta Kubicy i oczekiwali na jego występ na scenie.

Ten miał miejsce w chwili, gdy ogłoszono zwycięzcę w kategorii najlepszy kierowca rajdowy świata, a na scenie pojawił się polski kierowca Formuły 1. Zanim ten wręczył Sebastienowi Ogierowi, David Coulthard, były kierowca F1, przeprowadził z nim krótki wywiad.

Ten rok był dla mnie wspaniały. Choć nie miałem okazji pojechać w wyścigu, i tak osiągnąłem bardzo dużo – zaczął Kubica. Moja kariera otrzymała spory cios, a ja staram się przystosować do nowych warunków – przyznał Robert, odpowiadając na pytanie o swoje ograniczania fizyczne.

Tagi: Robert Kubica, Autosport Awards, gala, Kubica, F1, Ogier, WRC

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News