Kubica tuż za Volkswagenami

Kubica tuż za Volkswagenami

Podaj dalej

Na otwarcie tegorocznej edycji Rajdu Portugalii najszybszy okazuje się Andreas Mikkelsen, który z czasem 2:41.1 pokonał drugiego na mecie Sebastiena Ogiera. Robert Kubica pokazał się z bardzo dobrej strony i po dzisiejszym dniu zajmuje wysokie 4 miejsce.

portugalnews

3.36-kilometrowy odcinek Lousada jest jednym z ulubionych zarówno dla kibiców, jak i kierowców. Podobnie jak podczas porannych testów pogoda znów dopisała, a my byliśmy świadkami świetnego widowiska.

Jako pierwszy na oesie pojawił się Esapekka Lappi, dla którego był to pierwszy w historii występ za kierownicą Skody Fabii R5 w mistrzostwach świata. Fin przegrywa jednak w bezpośrednim starciu ze swoim rodakiem Jarim Ketomaa, tracąc do niego niemalże 2 sekundy. Następny przejazd to rywalizacja Nassera Al-Attiyaha oraz Stephane Lefebvre, Katarczyk jednak nie daje szans Francuzowi, dojeżdżając do mety z ogromną przewagą 6 sekund. Al-Attiyah przyznał, że jest niezmiernie zadowolony z powrotu na północ Portugalii i cieszy się z ogromnego zainteresowania kibiców.

Pierwszą parą za kierownicami samochodów WRC był Prokop i Al Qassimi. Czech pewnie pokonał swojego rywala, jednocześnie ustanawiając na obecną chwilę najlepszy czas, zapewniając sobie trzysekundową przewagę. W następnym przejeździe Lorenzo Bertelli pokonuje fabrycznego kierowcę M-Sportu Otta Tanaka, jednak nie udaje mu się wyprzedzić Martina Prokopa, do którego zabrakło mu 0.2 sekundy.

Następny przejazd to rywalizacja Roberta Kubicy jadącego nowym Fordem Fiestą WRC oraz Haydena Paddona. Lepszy w tym starciu okazuje się Polak, pokonując Nowozelandczyka o niemalże 3 sekundy, jednocześnie ustanawiając najlepszy czas, szybszy o 1,2 sekundy od Martina Prokopa. Po przejeździe Roberta Kubicy nadszedł czas na starcie Andreasa Mikkelsena z Elfynem Evansem – kierowca Volkswagena nie dał jednak szans swojemu rywalowi, pokonując także Kubicę o 1,4 sekundy. Latvala stoczył ostry bój z Hiszpanem Danim Sordo, jednak ostatecznie udało mu się pokonać kierowcę Hyundaia, wskakując na drugie miejsce 0.8 sekundy za Mikkelsenem.

Ostatni z czołówki na tor wyjechali Mads Ostberg oraz Sebastien Ogier. Odbyło się jednak bez niespodzianek i Francuz pokonał Norwega, jednak zabrakło mu 0,5 sekundy do swojego zespołowego kolegi Andreasa Mikkelsena.

 

fot. rally-base
fot. rally-base

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News