Kubica traci ostatnią deskę ratunku. Hulkenberg potwierdza rozmowy z Alfą Romeo

Kubica traci ostatnią deskę ratunku. Hulkenberg potwierdza rozmowy z Alfą Romeo

Podaj dalej

Nico Hulkenberg potwierdził, że prowadzi rozmowy Alfą Romeo w sprawie posady kierowcy wyścigowego na sezon 2020. Po tym, jak Renault poinformowało, że miejsce Niemca zajmie w przyszłym sezonie Esteban Ocon, 32-latek szuka posady w innym zespole.

Wcześniej Hulkenberg prowadził krótkie negocjacje z Haasem, jednak ostatecznie zrezygnował z rozmów z amerykańskim zespołem. W jego ocenie team nie będzie mu w stanie zapewnić konkurencyjnego bolidu.  Nico nie ukrywa, że zna się z szefem Alfy Romeo i chętnie jeździłby w tym zespole.

Nico Hulkenberg: Znam Freda Vasseura od wielu, wielu lat i jesteśmy kolegami. Oczywiście, że rozmawialiśmy ze sobą. Nie mogę jednak teraz jednoznacznie odpowiedzieć czy dalej będę jeździł Formule 1. Możliwe, że jeśli znajdę się poza nią, to nie będę już chciał tu wracać. Nigdy nie można być niczego pewnym, ale mamy tę porę roku, gdzie ostateczne terminy są coraz bliżej. Zobaczymy, co się wydarzy.

Fotel kierowcy wyścigowego w Alfie Romeo jest jednym z ostatnich, w którym pozostaje największy znak zapytania, jeżeli chodzi o to kto będzie partnerem wyścigowym Kimi Raikkonena.

Robert Kubica będzie współpracował z Ferrari lub Mercedesem?!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News