Kubica, Raikkonen i Giovinazzi będą mieli zupełnie nowy bolid. Potwierdził to szef Alfa Romeo Racing Orlen

Kubica, Raikkonen i Giovinazzi będą mieli zupełnie nowy bolid. Potwierdził to szef Alfa Romeo Racing Orlen

Podaj dalej

Szef Alfa Romeo Racing Orlen potwierdził to o czym mówiło się od pewnego czasu. Zespół zbudował zupełnie nowy bolid na tegoroczną rywalizację, a wszystko po to, aby prezentować się znacznie lepiej niż w ubiegłym roku.

Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi wywalczyli w klasyfikacji konstruktorów ósmą pozycję dla swojego zespołu w 2019 roku. W tym roku wszyscy chcą poprawić ten wynik i z tego względu zdecydowano się na tak zaskakujące posunięcie.

Praktycznie każdy zespół przygotowuje na zbliżające się mistrzostwa ewolucje bolidów z 2019 roku. Wszystko ze względu na rewolucję w przepisach szykowaną od kolejnych zmagań. Jest to zdecydowanie bardziej oszczędny krok, a zarazem – jak może się wydawać – rozsądniejszy.

Frederic Vasseur: Tworzymy kompletnie nowy samochód. Zobaczymy jak to się potoczy, ale uważamy, że mamy dobrą podstawę przed nadchodzącym sezonem. Musimy poprawić się bazując na tym czego nauczyliśmy się w zeszłym roku. Musimy dokładnie zrozumieć, co w pewnych momentach powodowało, że byliśmy z tyłu.

Robert Kubica będzie miał zatem sporo pracy nad tym, aby w symulatorze, w trakcie zimowych testów oraz na wyznaczonych treningach, jak najlepiej poznać bolid. Wszystko po to, aby wedle jego wskazówek wprowadzać odpowiednie zmiany, a kierowcy wyścigowi w trakcie każdego Grand Prix mogli walczyć o jak najlepsze pozycje.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News