Kubica otrzymał brawa od kolegów w trakcie konferencji prasowej

Kubica otrzymał brawa od kolegów w trakcie konferencji prasowej

press_conference_0

Podaj dalej

Lewis Hamilton, Robert Kubica, Sebastian Vettel, Max Verstappen i Daniel Ricciardo wzięli udział w konferencji prasowej przed wyścigiem o Grand Prix Australii.

Kierowca Renault w jej trakcie odniósł się do Polaka mówiąc, że wspaniale jest go tutaj widzieć. Podkreślił, że większość osób nie do końca zdaje sobie sprawę jaką drogę musiał przejść, aby się znaleźć w stawce kierowców Formuły 1. Ricciardo pochwalił i docenił niesamowity charakter kierowcy Williamsa. Po tych słowach zawodnicy zaczęli bić brawa, okazując ogromne uznanie i szacunek dla Kubicy.

W trakcie konferencji kierowcy poruszali kwestia związane z przygotowaniami, najbliższym wyścigiem, a także odpowiadali na pytania czego oczekują po tym sezonie. Nie zabrakło pytań odnośnie decyzji o dodatkowym punkcie za najszybsze okrążenie w wyścigu.

Robert Kubica: Cóż, raczej nie będzie to nas dotyczyć, przynajmniej na razie, ale możemy zobaczyć kilka ciekawych scenariuszy pod koniec wyścigu z samochodami zjeżdżającymi do boksów, co może spowodować efekt domina.

W trakcie kiedy Polak wywiązywał się ze swoich medialnych obowiązków, w jego garażu już trwały gorączkowe prace nad złożeniem bolidu. Jak można zauważyć samochód jest już prawie gotowy do jutrzejszego wyjazdu na pierwszy trening przed Grand Prix Australii.

Przeczytaj również