Kubica ostatni w rankingu ESPN. ''Robert nie pozostanie w F1 po sezonie''

Kubica ostatni w rankingu ESPN. ''Robert nie pozostanie w F1 po sezonie''

Podaj dalej

W bardzo brutalny sposób został oceniony Robert Kubica w rankingu ”F1 Power Ranking” jaki przygotował dziennikarz ESPN. Jake Michaels uważa, że dla Polaka to ostatni sezon w Formule 1.

Wpływ na taką ocenę mają oczywiście występy kierowcy Williamsa, który praktycznie w każdym wyścigu zamyka stawkę. Pod ocenę wzięte było również to, że Kubica prezentuje się słabiej od George Russella.

”Naprawdę źle się czuję z tym, że posadziłem Kubicę na dnie, ale taka jest smutna rzeczywistość, w której się znajduje. Z każdym wyścigiem, w którym Russell jest od niego lepszy, coraz bardziej prawdopodobne jest to, że nie pozostanie w F1 na rok 2020. Szkoda, biorąc pod uwagę jego historię powrotu. Jednak świat F1 jest bezwzględny” – pisze Michaels.

Robert Kubica: Smutno o tym wszystkim mówić

Ranking należy traktować z dużym dystansem. Dziennikarz ESPN podszedł do tematu Polaka bardzo ogólnie. Kubica dysponuje najsłabszym bolidem w stawce przez co nie może w pełni zaprezentować swoich umiejętności. O kłopotach i ograniczeniach z prowadzeniem bolidu wypowiadał się już niejednokrotnie. Ocenianie w takim przypadku znacząco odbiega od rzeczywistości i stawia w złym świetle umiejętności Kubicy.

Sirotkin: Ograniczenia Kubicy mogą powodować problem z utrzymaniem bolidu w optymalnym stanie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News