Kubica: Mamy coś co prawdopodobnie pozwoli rozwiązać nasze problemy

Kubica: Mamy coś co prawdopodobnie pozwoli rozwiązać nasze problemy

Podaj dalej

Tak pozytywnie wypowiadającego się Roberta Kubicy już dawno nie słyszeliśmy. Polak z optymizmem patrzy na kolejne wyścigi Formuły 1, mając na uwadze poprawki jakie przygotował zespół Williamsa.

Williams ma szereg części do przetestowania. Kubica czeka na rezultaty

Kubica nie chciał powiedzieć wprost o jakie dokładnie zmiany chodzi, ale najprawdopodobniej w Grand Prix Hiszpanii pojedzie z nowym monokokiem. Poprzedni powodował bardzo dziwne zachowanie bolidu i niestabilność przy wchodzeniu w zakręty.

Robert Kubica: Mamy coś co prawdopodobnie pozwoli rozwiązać nasze problemy w niektórych obszarach w pierwszych wyścigach. To raczej elementy do testowania w piątek, niż poprawki, które miejmy nadzieję dadzą nam cenne informacje na przyszłość. Kilka ostatnich wyścigów, szczególnie ostatni był bardzo szczególny jeśli chodzi o incydent George’a z pierwszego treningu i mój z kwalifikacji. Mam nadzieję, że wreszcie zrozumieliśmy jeden z problemów, na co czekam z niecierpliwością. Miejmy nadzieję, że to rozwiążemy, a przynajmniej będę miał większy komfort jazdy. Problemy które pojawiają się i znikają, zależą od zakrętu i toru. Niektóre obszary wpływały na mnie mocniej, inne słabiej, ale czekam czy potrafimy to rozwiązać i jakie będą odczucia.

Polak w piątek będzie mógł dokładniej przekonać się na ile przygotowane poprawki dadzą oczekiwany rezultat.

Claire Williams o Robercie Kubicy: O nic więcej nie możemy prosić

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News