Król Karowej będzie bronił tronu. Kajetanowicz wystartuje w tegorocznej Barbórce

Król Karowej będzie bronił tronu. Kajetanowicz wystartuje w tegorocznej Barbórce

189 interakcji

Podaj dalej

51 Rajd Barbórka w 2013 roku padł łupem załogi Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran. Załoga Lotos Rally Team jadąca Subaru Imprezą STi zaczęła w ten sposób swoją nieprzerwaną dotychczas dominację. A jak będzie w tym roku?

Kajetan Kajetanowicz wygrywa imprezę kończącą rajdowy sezon w Polsce regularnie od 2013 roku. Rok wcześniej po raz pierwszy wywalczył najwyższą lokatę na najpopularniejszej trasie w naszym kraju, czyli Pani Karowej. Z kolei w 2014 roku po raz ostatni na Karowej został pokonany przez Tomasza Kuchara. W kolejnych latach trzykrotny mistrz Europy zgarniał w stolicy już wszystko.

Kajetanowicz ma na koncie sześć zwycięstw w Rajdzie Barbórka, tyle samo, ile legenda grudniowej imprezy, Tomasz Kuchar. Jeśli kierowcy z Ustronia w tym sezonie uda się odnieść zwycięstwo, będzie samotnym liderem w klasyfikacji liczby wygranych.

Tegoroczny rajdowy sezon Kajto również może zaliczyć do udanych. Mimo pechowego początku, w którym zawodziło Polo R5, mistrz Europy dorzucił do swojej pięknej kolekcji kolejny sukces. Jadąc z Maćkiem Szczepaniakiem, Polacy wywalczyli drugie miejsce w mocno obsadzonej klasie WRC 2, po drodze zajmując najwyższą lokatę w rajdzie Turcji. Załoga Lotos Rally Team chce tradycyjnie zakończyć sezon w stolicy Polski.

Kajetan Kajetanowicz: Barbórka zawsze była dla mnie ważnym rajdem. Jest krótka, ale bardzo wymagająca. Poza tym, traktuję ją jako okazję do podziękowania moim partnerom, sponsorom i kibicom. Ten rajd jedziemy dla nich, ale nie zapominamy też o sportowej rywalizacji.

Na razie Kajetanowicz nie zdradza, jakim samochodem zaprezentują się w Warszawie. Przypomnijmy, że w ostatnich dwóch latach był to Ford Fiesta WRC, czyli rajdówka znana nam z tras mistrzostw świata. W tym roku szykuje nam się kolejna niespodzianka.

Kajetan Kajetanowicz: Barbórka jest specyficzna, nie zawsze najmocniejsze samochody mają tu największe szanse. Na razie nie mogę jeszcze zdradzić, jakim autem pojedziemy ten rajd, brakuje nam jeszcze kilku szczegółów. Ale na pewno szykujemy niespodziankę.

Rajd Barbórka odbędzie się 7 grudnia. Po rywalizacji na odcinkach Tor Modlin, Autodrom Bemowo i Tor Służewiec najlepsze załogi powalczą w prestiżowym Kryterium Asów na Karowej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News