Kreisel i VinFast będą wspólnie produkować akumulatory

Kreisel i VinFast będą wspólnie produkować akumulatory

285216-1536662892-b91a4e2d12d315d5f87d7dfb831fb66d

Podaj dalej

W ramach podpisanej właśnie umowy współpracy Kreisel i VinFast wspólnie opracują akumulator do elektrycznych samochodów osobowych i autobusów VinFast. Do sprzedaży trafi on w 2020 r.

Spółka VinFast Manufacturing & Trading Co., Ltd. (VinFast) ogłosiła zawarcie umowy współpracy z Kreisel Electric, w ramach której powstanie nowy akumulator od pojazdów elektrycznych i autobusów produkowanych w zakładzie VinFast na terenie Wietnamu. Decyzja Kreisel podyktowana była wysoką jakością, niską masą, wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz dużą trwałością akumulatorów Kreisel Electric. Dzięki współpracy z Kreisel spółka VinFast będzie mogła przyspieszyć produkcję elektrycznych samochodów osobowych i autobusów wyposażonych w nowy akumulator, wprowadzając je do sprzedaży już w 2020 r.

Firma Kreisel Electric jest pionierem i jednym z najbardziej renomowanych producentów nowoczesnych akumulatorów i rozwiązań energetycznych dla pojazdów elektrycznych. Jej produkty wyróżniają się niewielkimi rozmiarami, wysokimi parametrami odprowadzania ciepła, jak również wysokim poziomem bezpieczeństwa, krótkim czasem ładowania i długą żywotnością, a zarazem niskimi kosztami produkcji. Ostatnio Kreisel Electric otrzymała od firmy konsultingowej Frost & Sullivan nagrodę Product Leadership Award przyznawaną firmom tworzącym pionierskie produkty i technologie, które mogą zmieniać świat.

Uważamy, że rozwiązania Kreisel Electric wyznaczają nowe standardy dla samochodów elektrycznych VinFast. Wierzymy, że ich jakość oraz poziom bezpieczeństwa, jaki gwarantują, przemówią do naszych klientów” – powiedziała Le Thi Thu Thuy – wiceprezes Vingroup i prezes zarządu VinFast.

Źródło: PAP

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News