Koszty pomalowania elementu oraz całego samochodu

Koszty pomalowania elementu oraz całego samochodu

Koszty pomalowania elementu oraz całego samochodu

Podaj dalej

Czasami nasz samochód wymaga wizyty u lakiernika, a nam trudno określić, czy zaproponowana cena za usługę jest dobra, czy wręcz przeciwnie. Zrobiliśmy zatem drobny wywiad wśród lakierników i przedstawiamy wam nasze wnioski.

Jeśli chcemy odświeżyć samochód lub po prostu uległ on takim uszkodzeniom, że najlepiej jest pomalować go w całości, to czekają nas niestety spore koszty. Na cenę, którą będziemy musieli zapłacić za pomalowanie elementu lub całego samochodu, ma wpływ kilka czynników takich jak: rodzaj lakieru, segment samochodu, zakład lakierniczy oraz jego lokalizacja.

Zacznijmy od tego ostatniego czynnika, czyli lokalizacji warsztatu. Z telefonów, które wykonaliśmy, wynika, że im większe miasto, tym drożej. Najtańsze okazały się wsie i małe miejscowości. Najwyższe ceny padły w dużych miastach jak Wrocław, czy Warszawa.

Rodzaj lakieru, który chcemy mieć na samochodzie, także ma wpływ na ostateczną wycenę. Rozróżniamy następujące lakiery: niemetaliczne, matowe, metaliczne, perłowe. Są także inne tzw. specjalne: kameleon, neon oraz lakier z efektem rdzy.

Ostatni czynnik to segment samochodu. Tutaj sprawa jest dosyć prosta. Im nowocześniejszy samochód i im większy, tym cena również idzie w górę. Najtańszy segment to oczywiście A.

Koszty malowania samochodu oraz elementu

Cena za pomalowanie całego samochodu zaczyna się od około 3000 zł, a najczęściej zamyka w 6-8 tysiącach. Jeśli usługę wykonujemy u „garażowego” lakiernika, to jest to ta dolna granica. Warto jednak upewnić się, że posiada on komorę lakierniczą, choć są i tacy, którzy bez niej potrafią świetnie pomalować auto. Zakłady lakiernicze najczęściej podawały widełki między 4500, a 6 tysięcy złotych. Ostatnim miejscem, w którym możemy wykonać taką usługę, jest ASO. Tutaj jednak ceny właściwie zaczynają się od około 8 tys. zł.

Najczęściej jednak nie musimy malować całego samochodu, a tylko jeden czy dwa elementy, które uległy uszkodzeniu. Podawane ceny za pomalowanie jednego elementu zaczynały się już od około 250 zł! Co ciekawe taką kwotę usłyszeliśmy od znanego i polecanego zakładu w niedużej miejscowości. W miastach ceny zaczynają się od około 450-500 zł. W ASO cena jest praktycznie jeszcze dwukrotnie wyższa.

Tagi: warsztat, Platinum, Orlen-Oil, lakiernictwo,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News