Korytarze życia drogą do zawracania. Policja mówi dość!

Korytarze życia drogą do zawracania. Policja mówi dość!

Podaj dalej

Na autostradzie A4 pod Strzelcami Opolskimi część kierowców postanowiła wykorzystać ”korytarz życia” do tego, aby zawrócić blokując drogę służbą ratowniczym. To nie pierwszy raz kiedy dzieje się tak na polskich drogach.

W miniony piątek na A4 wywrócił się TIR z kruszywem, a droga była całkowicie zablokowana. Na portalu Ochotniczej Straży Pożarnej pojawiło się nagranie z okolic tego zdarzenia na którym widać ”korytarz życia w wersji polskiej”. Mianowicie pewna grupa kierowców korzysta z przejazdu przygotowanego dla służb ratunkowych, aby ruszyć pod prąd i wyjechać z korka.

Cyrk na A4, samochody pod prąd. "Jeden prawie zderzył się z karetką".

Dantejskie sceny rozgrywały się na autostradzie A4, niedaleko Strzelec Opolskich po tym, jak w piątek rano doszło tam do dwóch wypadków. Część z kierowców, którzy utknęłi w korku, postanowiło zawrócić, gdy na miejsce wciąż dojeżdżały służby ratunkowe. –> Szczegóły w artykule – link w komentarzu.

Gepostet von Ochotnicza Straż Pożarna – OSP.pl am Freitag, 1. März 2019

Policjanci ze Strzelec Opolskich prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające. Gromadzone są materiały, które pomogą zidentyfikować kierowców dopuszczających się zachowań niezgodnych z prawem. W tej sytuacji kierowcy muszą liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy, a także wnioskiem do sądu o ukaranie. Sąd może zdecydować o grzywnie, a także o zakazie prowadzenia pojazdów przez daną osobę

Sytuacja z piątkowego zdarzenia na drodze A4 to tylko przykład jakich można podać wiele. W Polsce nie brakuje osób, które takim zachowaniem narażają czyjeś życie. W ukaraniu kierowców dokonujących tego typu przewinień pomagają nagrania umieszczone w internecie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News