Korsyka wyzwaniem dla Tanaka

Korsyka wyzwaniem dla Tanaka

Podaj dalej

Ott Tanak bardzo pozytywnie wypowiedział się na temat nadchodzącego Rajdu Korsyki. Estończyk uważa, że dziesiąta runda Rajdowych Mistrzostw Świata jest ogromnym wyzwaniem, a sama seria potrzebuje takich imprez.

Dla załogi Tanak/Raigo Molder występującej w barwach DMACK World Rally Team będzie to zaledwie drugi występ na francuskiej wyspie. W ubiegłym roku warunki atmosferyczne były bardzo trudne i miało to też swoje odbicie w tempie duetu z Estonii. Ówcześni zawodnicy M-Sportu ukończyli rywalizację na mokrych korsykańskich asfaltach na 10. miejscu.

Ott Tanak

– Nie mogę się już doczekać tego rajdu. Jestem zdeterminowany, by poprawić się w porównaniu z poprzednią edycją. Potrzebujemy kilku takich rajdów w mistrzostwach. Długie i trudne etapy będą sporym wyzwaniem – powiedział Tanak.

– Dla naszej firmy to pierwszy Rajd Korsyki. Spodziewamy się, że jest to wymagająca impreza. Byliśmy zadowoleni z naszej postawy w Niemczech, a Korsyka będzie mieszanką trudnych odcinków i zmiennych warunków. Nie możemy się doczekać startu – powiedział Dick Cormack, dyrektor DMACK-a.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News