Kopecky wraca do Rajdowych Mistrzostw Świata

Kopecky wraca do Rajdowych Mistrzostw Świata

Podaj dalej

Zespół ŠKODA Motorsport na zbliżającym się Rajdzie Sardynii będzie reprezentowała załoga Jan Kopecký i Pavel Dresler. Po wygraniu wszystkich trzech tegorocznych rund Rajdowych Mistrzostw Czech (MČR), czeski duet powraca w modelu Fabia R5 na trasy Rajdowych Mistrzostw Świata.

Rally Italia Sardegna 6257

Kopecký i Dresler obecnie zajmują ósmą pozycję w klasyfikacji WRC 2, gdzie ŠKODA niepodzielnie rządzi od października 2016 roku. Czeski zespół w Sardynii celuje w już dziesiąte z rzędu zwycięstwo w WRC 2.

W tym sezonie załoga Kopecký/Dresler startowała w rundach WRC 2 w Monte Carlo (2. miejsce w kategorii i 8. w klasyfikacji generalnej) oraz w Rajdzie Korsyki, gdzie pech stanął im na drodze do finiszu na podium. W dwóch poprzednich edycjach Rajdu Sardynii zawodnicy ŠKODY zajmowali w WRC 2 drugie miejsce, teraz celują w zwycięstwo.

– Rajd Sardynii to mój pierwszy rajd szutrowy w tym sezonie. Przed startem odbyłem bardzo udane testy i już nie mogę się doczekać, by poprowadzić ŠKODĘ FABIA R5 na tych bardzo przyjemnych odcinkach – powiedział Jan Kopecký.

– Jan i Pavel pokazali na dwóch poprzednich Rajdach Sardynii świetną formę, więc w tym roku są na najlepszej pozycji, by sięgnąć po zwycięstwo – twierdzi szef ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

Fabryczna ekipa z Republiki Czeskiej będzie musiała stawić czoła silnej konkurencji ze strony prywatnie zgłoszonej Škody Fabia R5 załogi norweskich juniorów Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen. Dwudziestoletni Veiby dowiódł już swojej klasy, wygrywając w tym roku drugą rundę Rajdowych Mistrzostw Azji i Pacyfiku FIA APRC w Australii.

Na rajd, który odbędzie się we włoskiej Sardynii składa się w tym roku dziewiętnaście odcinków specjalnych, prowadzących po 312 kilometrach spalonych słońcem dróg z piachu i żwiru. Do Rajdu Sardynii ŠKODA utrzymuje nieprzerwane pasmo dziewięciu zwycięstw w WRC 2. Zaczęło się ono w październiku 2016 roku, gdy czeski samochód wygrał w Rajdzie Hiszpanii. Z ostatnich siedemnastu rund WRC 2 ŠKODA wygrała szesnaście.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News