Kontrole drogowe będą zmasowane! Rząd zmienia przepisy

Kontrole drogowe będą zmasowane! Rząd zmienia przepisy

z21634690IER,Kontrola-ruchu-drogowego

Podaj dalej

Nowe porządki na polskich drogach mogą wejść w życie już 7 listopada. Do Rządowego Centrum Legislacji trafił projekt nowego rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego przygotowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

To, że będzie więcej kontroli jest pewne – a co za tym idzie będzie więcej mandatów. Projekt pozwoli drogówce m.in. stawiać radiowozy, ale też nieoznakowane auta, w miejscach niedozwolonych. Chodzi o: powierzchnię wyłączoną, zatoki autobusowe, pobocza oddzielone od jezdni ciągłą linią, czy chodniki.

Zdecydowanie więcej kierowców ma być również poddawanych badaniom pod kątem trzeźwości, bo policjant (ten w mundurze) nie będzie miał obowiązku legitymować się każdemu kierowcy. Jednakże trzeba pamiętać, że kierujący będzie mógł zawsze poprosić go o wylegitymowanie się.

Plusem jest na pewno dla kierowców to, że policjanci korzystający z przyrządów pomiarowo-kontrolnych zostaną również zobowiązani do używania ich zgodnie z przepisami meteorologicznymi oraz instrukcją obsługi. Jeśli nakazuje ona np. przeprowadzenie testów działania urządzenia przed rozpoczęciem służby, funkcjonariusz będzie musiał je przeprowadzić. Do tej pory w przepisach wspomniano tylko o użytkowaniu urządzeń w warunkach określonych w instrukcji.

Policja jechała za jego plecami. Cwaniak szybko został ukarany

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News