Koniec z dowodem rejestracyjnym i polisą OC?

Koniec z dowodem rejestracyjnym i polisą OC?

Koniec z dowodem rejestracyjnym i polisą OC?

Podaj dalej

Według obecnych przepisów kierowca w trakcie jazdy samochodem musi przy sobie posiadać prawo jazdy, dowód rejestracyjny samochodu oraz aktualną polisę OC. Jest jednak szansa, że już wkrótce się to zmieni.

Prowadząc samochód, zawsze trzeba być przygotowanym na kontrolę drogową, a co za tym idzie, konieczność pokazania dokumentów. W sytuacji, kiedy nie mamy przy sobie któregoś z nich, musimy zapłacić mandat wysokości 50 zł za jeden. Nadchodzą jednak zmiany.

Resort cyfryzacji jest autorem ciekawego projektu ustawy, który ma wprowadzić rewolucyjne zmiany w Prawie o ruchu drogowym i nie tylko. Projekt przewiduje, że kierowcy, którzy poruszają się pojazdami zarejestrowanymi w Polsce, po terytorium naszego kraju, będą zwolnieni z obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC pojazdu. Instytucje, które w Polsce mają prawo kontrolować kierowców, będą mogły sprawdzić ww. dokumenty w systemie CEPiK.

Zwolnienie z tego obowiązku ma nastąpić dopiero po ogłoszeniu komunikatu ministra właściwego ds. informatyzacji. W komunikacie minister wskaże termin, od którego przepis będzie stosowany.

Tagi: Przepisy ruchu drogowego, przepisy 2018, CEPiK, mandaty,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News