Koniec produkcji DB9

Koniec produkcji DB9

Podaj dalej

Aston Martin DB9 jest bardzo istotnym produktem dla całej historii brytyjskiej firmy. Model ten jest symbolem sukcesu Aston Martina, a także kontynuatorem słynnej serii DB. Teraz, po trzynastu latach ogłoszono zakończenie produkcji DB9.

Ta wersja została zaprezentowana w 2003 roku podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Od początku samochód wywierał ogromne wrażenie na osobach zwiedzających hale wystawowe. Zachwycało ich przede wszystkim połączenie sportowego i eleganckiego charakteru coupe. Większość nadwozia została zbudowana z lekkiego aluminium, co sprawia, że pojazd ten waży tylko 1760 kilogramów. Pod maską znajdujemy silnik V12 o pojemności 5,9 litra, który generuje moc o wartości 476 koni mechanicznych. Natomiast rozpędzenie się do 100km/h zajmuje mu 4,8 sekundy.

aston-martin-db11

W ostatnim czasie wyprodukowano dziewięć ostatnich egzemplarzy DB9, które niedługo trafią do swoich właścicieli. Następcą tego modelu jest DB11, zaprezentowane podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Nowa maszyna Aston Martina ma 608 koni mechanicznych mocy, rozpędza się do setki w 3,9 sekundy i może jechać z prędkością dochodzącą do 322km/h. Pod maską znajduje się silnik V12 o pojemności 5,2 litra, wyposażony w dwie turbosprężarki. Wygląda na to, że nowy Aston jest krokiem do przodu dla tej marki, a to zawsze musi cieszyć.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News