Koniec dramatycznej pogoni

Koniec dramatycznej pogoni

Podaj dalej

Załoga Filip Nivette/Kamil Heller nie mogła dziś cieszyć się z większej porcji szczęścia w Rajdzie Nadwiślańskim. Na dziewiątym odcinku specjalnym Kurów 1 zawodnik jadący Skodą Fabią R5 musiał wycofać się z rywalizacji w czwartej rundzie Castrol Inter Cars RSMP – na jednym z prawych zakrętów uszkodzeniu uległa felga, blokując tarczę hamulcową i uniemożliwiając dalszą jazdę.

06

Do tego momentu Filip Nivette po wczorajszej przygodzie odrobił ponad minutę wygrywając wszystkie dzisiejsze odcinki porannej pętli. Niedzielna rywalizacja rozpoczęła się od pierwszego przejazdu odcinka Garbów. Na mecie załoga Nivette/Heller legitymowała się 10-sekundową przewagą nad drugim Grzegorzem Grzybem. Świetny czas pozwolił Filipowi na awans z czwartej lokaty o jedno oczko do góry.

Na tym etapie Filip Nivette tracił 40 sekund do drugiego Grzegorza Grzyba, a planem załogi jadącej Skodą Fabią R5 było dogonienie lidera klasyfikacji generalnej Castrol Inter Cars RSMP.

05

Na ósmym odcinku specjalnym Jastków 1 wszystko przebiegało zgodnie z planem, a zawodnik jadący z numerem 2. znów okazał się najszybszy w całej stawce tegorocznych mistrzostw Polski. Cały plan legł w gruzach na odcinku specjalnym Kurów 1, kończącym pierwszą niedzielną pętlę. Na prawym zakręcie Filip Nivette zgodnie z notatkami przygotowanymi na zapoznaniu przyciął zakręt. Niestety, uszkodzeniu uległa felga, blokując się i uniemożliwiając jej wymianę.

To oznaczało koniec pięknej walki o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Filip wróci na odcinki specjalne podczas 50. Rajdu Dolnośląskiego, zaplanowanego na weekend 6-8 października.

Filip Nivette: – Naszym celem na dziś było dogonienie Grzegorza Grzyba i zakończenie rajdu na drugim miejscu. Niestety po raz kolejny zabrakło szczęścia. Próbowaliśmy wymienić uszkodzoną felgę, jednak zablokowała się i oznaczało to tylko koniec jazdy. Takie są rajdy – szkoda, bo mieliśmy świetne tempo i wygraliśmy wszystkie odcinki specjalne, na których nie spotykały nas tego typu przygody. Dzięki za wasze wsparcie i do zobaczenia na Rajdzie Dolnośląskim.

07

Kalendarz Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2016

15 – 17 kwietnia – Rajd Świdnicki KRAUSE (asfalt)
27 – 29 maja – Rajd Gdańsk Castrol Inter Cars (szuter)
04 – 06 sierpnia – Rajd Rzeszowski (asfalt)
16 – 18 września – Rajd Nadwiślański (asfalt)
06 – 08 października – Rajd Dolnośląski (asfalt)
03 – 05 listopada – Rajd Arłamów (asfalt)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News