Koncert Pedrosy w Misano

Koncert Pedrosy w Misano

Koncert Pedrosy w Misano

Podaj dalej

Dani Pedrosa zwyciężył w wyścigu o Grand Prix San Marino na torze imienia Marco Simoncelliego we włoskim Misano. Drugi był bohater miejscowych kibiców Valentino Rossi przed Jorge Lorenzo i Marciem Marquezem. W związku z tym Włoch traci do zawodnika Hondy już tylko 43 punkty w klasyfikacji generalnej MotoGP.

W kwalifikacjach brylowali zawodnicy Yamahy. Najlepszy był Jorge Lorenzo, pokonując Valentino Rossiego oraz zwycięzcę GP Wielkiej Brytanii, Mavericka Vinalesa na Suzuki. Dalsze miejsca zajęli Marc Marquez z Hondy, Michelle Pirro i Andrea Dovizioso jeżdżący dla Ducati, Cal Crutchlow oraz Dani Pedrosa.

Lorenzo na starcie utrzymał za swoimi plecami Rossiego i Vinalesa. Marquez stracił pozycję na rzecz Dovizioso, ale bardzo szybko ją odzyskał. Na drugim kółku w zakręcie numer 13 Valentino zaatakował swojego partnera zespołowego i objął prowadzenie.

rossi-2

Yamaha bardzo szybko odjeżdżała konkurentom, a Marquez agresywnie zaatakował Vinalesa i awansował na trzecie miejsce. Chwilę później motocyklista Suzuki stracił kolejne dwie lokaty na rzecz Dovizioso i Daniego Pedrosy. W międzyczasie sprzęt Tito Rabata uległ awarii, ale po szybciej naprawie Hiszpan wrócił do jazdy.

Na szóstym okrążeniu, Pedrosa wyprzedził Dovizioso. Zawodnik Ducati chciał się odgryźć, ale Hiszpan odparł jego atak. Także Vinales bardzo szybko dojechał do Włocha i po chwili walki, udało mu się go pokonać. Na 20 kółek przed końcem wyścigu w drugim zakręcie przewrócił się Alex Lowes i zakończył w ten sposób swoją jazdę. Po 12 okrążeniach prowadził Rossi przed Lorenzo, Marquezem, Pedrosą, Vinalesem, Dovizioso, Crutchlowem i Pirro.

Lider odskoczył od rywali, ale drugi z zawodników Yamahy musiał bardzo uważać na dwóch Hiszpanów z Hondy. Pedrosa był coraz bliżej Marqueza i kwestią czasu był atak na lidera mistrzostw świata. Piętnaście kółek przed końcem wyprzedził zespołowego partnera i awansował na trzecią pozycję. Chwilę później pokonał także Lorenzo i rozpoczął pogoń za Rossim.

pedrosa

Aleix Espargaro jadący na dziesiątej pozycji przewrócił się na 17 kółku i wycofał się z rywalizacji. Pedrosa cały czas jechał fantastycznym tempem i w końcu udało mu się wyprzedzić 9-krotnego mistrza świata. Ostatecznie zwyciężył Dani przed Rossim, Lorenzo, Marquezem, Vinalesem, Dovizioso, Pirro i Crutchlowem.

Następna runda Motocyklowych Mistrzostw Świata odbędzie się za dwa tygodnie na hiszpańskim torze Aragon zlokalizowanym pod miastem Alcaniz.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News