Koncept Le Fil Rouge także w Paryżu, Hyundai poważnie myśli o wersji seryjnej

Koncept Le Fil Rouge także w Paryżu, Hyundai poważnie myśli o wersji seryjnej

Podaj dalej

Producenci samochodów zawsze korzystali z największych targów motoryzacyjnych, aby zaryzykować nie tylko prezentację nowych modeli seryjnych, ale także wyjątkowych konceptów. Hyundai trzyma się tej tradycji i tym razem chce porazić widzów studyjnym gran turismo o nazwie Le Fil Rouge (czerwona nić).

Bądź co bądź, nie jest to specjalna nowość południowokoreańskiej marki, auto świętowało swój debiut podczas tegorocznych targów w Genewie, jednak wiele spekulacji pojawia się o możliwym wdrożeniu tego samochodu do produkcji seryjnej. Zwłaszcza, że dobrze prosperujący dział sportowy N, ma zielone światło do włodarzy marki do realizowania coraz to bardziej odważnych projektów.

Le Fil Rouge to nowoczesna interpretacja modelu o nadwoziu gran turismo, którego sylwetka może równać się z najlepszymi projektami włoskich studiów projektowych. Krótkie zwisy nadwozia, długą maska, szeroki rozstaw osi to niezwykle eleganckie akcenty w tym projekcie.

Niewykluczone więc, że jeśli poza salonem samochodowym w Genewie, gdzie uzyskał duże oklaski, samochód przypadnie także publiczności podczas zbliżającego się Mondial de l’Auto Paris 2018, szefowie Hyundaia zlecą opracowanie wersji drogowej tego modelu.

Wnętrze samochodu inspirowane było przemysłem lotniczym. W kabinie dominuje drewno połączone z nowoczesnymi tkaninami. Do minimum ograniczono liczbę przełączników i pokręteł, stawiając na obsługę za pomocą dotykowych ekranów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News