Komplet Jedlińskiego

Komplet Jedlińskiego

Podaj dalej

Za nami drugi wyścig serii Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe podczas weekendu na węgierskim torze Pannónia-ring. Podobnie jak wczoraj, jako pierwszy linię mety w klasyfikacji cyklu przekroczył Marcin Jedliński.

Dzisiejsze zmagania na torze Pannónia-ring wyglądały bardzo podobnie do tego, co działo się wczoraj. Okoliczności były już jednak nieco inne – od rana niebo było zachmurzone a tor był wilgotny po nocnych opadach deszczu.

Z pierwszej linii do drugiego wyścigu weekendu wystartowali reprezentanci klasy Gość – Robert Lukas i Piotr Parys Junior. Start wyszedł nieco lepiej temu drugiemu, jednak Lukas szybkim sprytnym ruchem zablokował mu możliwość wyprzedzania. Dwójka reprezentantów Polski w Porsche Supercup walczyła ze sobą aż do końca. Ostatecznie wyścig padł łupem tego starszego – Roberta Lukasa.

Tuż za najlepszą dwójką do mety dojechał Marcin Jedliński, który wygrał jednocześnie w klasyfikacji generalnej Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. Na kolejnych miejscach linię mety przekroczyli Dietmar Pucher i Stanisław Jedliński, dla którego było to drugie podium w ten weekend.

 

Liderem klasyfikacji punktowej po wyścigach w Węgrzech jest Marcin Jedliński. Kolejna runda cyklu odbędzie się w połowie sierpnia na torze Slovakia Ring.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News