Kolizja dwóch aut SOP. W jednej z limuzyn był prezydent Andrzej Duda?

Kolizja dwóch aut SOP. W jednej z limuzyn był prezydent Andrzej Duda?

SOP

Podaj dalej

TVN24 poinformowało, że pod koniec sierpnia w Krakowie doszło do stłuczki dwóch pojazdów Służby Ochrony Państwa. W jedną z limuzyn, w której jak nieoficjalnie wiadomo przebywał prezydent Andrzej Duda, uderzyło drugie auto należące do SOP.

Służby prasowe MSWiA potwierdziły, że taka sytuacja miała miejsce, lecz nie ujawniono czy faktycznie w aucie przebywał prezydent. „Podczas zatrzymania kolumny SOP na skrzyżowaniu przed sygnalizatorem doszło do nieznacznego naruszenia zderzaka jednego z pojazdów, drugi pojazd nie posiadał żadnych uszkodzeń” – napisał wydział prasowy resortu w odpowiedzi na pytanie TVN24. Dodano również, że „sytuacja nie miała wpływu na bezpieczeństwo osób ochranianych”.

Bolid F1 mknął po czeskiej autostradzie. Policja szuka kierowcy

Eksperci nie mają w tej sprawie wątpliwości. Bez względu na to, czy w pojeździe przebywał Andrzej Duda, czy nie, jest to kolejny dowód na to, że kierowcy SOP wciąż mają braki, jeżeli chodzi o umiejętności jazdy za kierownicą.

– Wciąż jeździ w grupach ochronnych młodzież i cały czas zdarzają się stłuczki. Jedyna różnica polega na tym, że teraz te stłuczki są lepiej ukrywane i nie wychodzą na jaw – powiedział jeden z rozmówców TVN24 zbliżony do Służby Ochrony Państwa.

Znalazł na Google Maps zatopiony samochód. Rozwiązał zagadkę sprzed 20 lat

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News