Kolejny występ w ERC

Kolejny występ w ERC

Podaj dalej

 


13934827_10154277825509627_6667675042858747737_n

Subaru Poland Rally Team weźmie udział w 25. Rajdzie Rzeszowskim – jedynej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC) rozgrywanej w Polsce. Dla reprezentantów SPRT, Wojtka Chuchały i Daniela Dymurskiego będzie to piąty tegoroczny występ w ERC. Dotychczas Polacy absolutnie zdominowali najważniejszą dla nich kategorię ERC 2 (auta produkcyjne) zwyciężając w czterech pierwszych startach i zdobywając 155 ze 156 możliwych do zdobycia punktów. Pomimo opuszczenia dwóch poprzednich rund ERC, Rajdów Ypres i Estonii, utrzymali oni prowadzenie w ERC 2.

Rajd Rzeszowski będzie dla Siemanki i Lopeza trzecią tegoroczną eliminacją na asfalcie, tym razem o doskonale znanej im charakterystyce. Na szybkich, podkarpackich trasach, Wojtek występował już pięciokrotnie, a Daniel aż 14 razy.

Zawodnicy do pokonania będą mieli 13 odcinków specjalnych o łącznej długości 214.5 kilometra. W czwartek, 4 sierpnia o 20:00 rywalizację rozpocznie pokazowy superoes „Rzeszów” zlokalizowany w centrum miasta. Piątkowy etap o godzinie 10:10 otworzy odcinek „Konieczkowa”, a następnie załogi udadzą się na najdłuższą w rajdzie „Lubenię” liczącą ponad 24 kilometry. Pętlę zamknie OS „Chmielnik”. Drugi dzień, to również 6 odcinków specjalnych. Ceremonię mety zaplanowano na 17:40 na rynku w Rzeszowie.

Lista zgłoszeń ERC liczy 37 załóg, w tym dwie w ERC 2. Siemanko i Lopez są również zgłoszeni do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP), gdzie na liście widnieją 73 załogi.
Relacje z rajdu transmitowane będą na antenach Eurosportu 1 i Eurosportu 2. Podsumowanie pierwszego dnia rywalizacji zobaczymy na Eurosporcie 1 w piątek, 5. sierpnia o 22:30. Powtórki będą o 1:30 w nocy, 6 rano, 7:30 i 9:00 oraz na Eurosporcie 2 o 2:00, 5:00 i 8:00. Podsumowanie całego rajdu będzie emitowane w niedzielę o 0:30. Powtórki również w niedzielę o 8 rano na obu kanałach Eurosportu.

Zapraszam wszystkich kibiców na ogromne sportowe wydarzenie – Rajd Rzeszowski, 7. rundę Rajdowych Mistrzostw Europy. Cieszę się, że impreza takiego kalibru odbędzie się na naszym rajdowym terenie. Sądzę, że w ten sposób pokazujemy, iż po piłce nożnej czy żużlu, również w rajdach jesteśmy bardzo mocni. Mam nadzieję, że polskie załogi będą w Rzeszowie nadawać tempo. Nie ukrywam, że również i ja planuję poważny atak. Wiemy, że walka samochodem, któremu blisko jest do seryjnego z wyposażonymi w najnowszą technologię autami R5 będzie niemal heroiczna, ale to nas jeszcze bardziej motywuje. Z naszej strony możecie liczyć na pełen atak i walkę o ścisłą czołówkę. Pamiętamy również o zdobywaniu punków w najważniejszej dla nas klasie – ERC 2. Możecie liczyć na mega widowisko. Zapraszam wszystkich kibiców do Rzeszowa! Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Keratronik, Eneos, Raiffeisen Leasing, Franke, oraz SJS – zapowiedział Wojciech Chuchała.

Przed nami kolejny występ w ERC, tym razem w Rajdzie Rzeszowskim. Bardzo się z tego cieszę, gdyż można powiedzieć, że jest to nasza domowa runda i niepowtarzalna okazja pokazania się przed polską publicznością. Bardzo lubię ten rajd, ma świetne odcinki specjalne, a jego organizacja stoi na wysokim poziomie. Z Podkarpacia mam mnóstwo pozytywnych wspomnień i już nie mogę doczekać się rywalizacji na tamtejszych oesach. Dodatkowo rajd posiada w tym roku bardzo ciekawie skonfigurowaną trasę z dużą liczbą kilometrów, co znacznie podniesie atrakcyjność widowiska – dodał Daniel Dymurski.

‪#‎FIAERC‬  ‪#‎SPRTpl‬  ‪#‎RajdRzeszowski‬

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News