Kolejny odcinek drogi ekspresowej S7 koło Kielc gotowy

Kolejny odcinek drogi ekspresowej S7 koło Kielc gotowy

Kolejny odcinek drogi ekspresowej S7 koło Kielc gotowy

Podaj dalej

Od wczoraj przejezdny jest nowy fragment ekspresowej S7. Niewielki, bo zaledwie 7-kilometrowy między Chęcinami a Jędrzejowem. Cały odcinek ma liczyć 17 km, do wybudowania zostały już tylko 4.

W br. roku do użytkowania GDDKiA oddała już wcześniej na S7 10-kilometrowy fragment dwujezdniowej trasy  na odcinku od węzła Kielce Południe w Chęcinach do miejscowości Brzegi. Oprócz wymienionego fragmentu drogi ekspresowej na nowym odcinku otwarty został także węzeł w Mnichowie oraz częściowo węzła w Brzegach.

Po wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu jadący od Warszawy do Krakowa kierowcy w miejscowości Brzegi nie będą już zjeżdżać na starą drogę krajową nr 7, ale pojadą prosto nowym dwujezdniowym odcinkiem trasy ekspresowej S7 aż do węzła Mnichów. Za węzłem w Mnichowie zjadą na jedną jezdnią budowanej drogi. W pierwszym etapie zmian w organizacji ruchu udostępniona zostanie jedna relacja w obrębie węzła Brzegi komunikująca rondo na starodrożu drogi nr 7 z łącznicą na drogę S7 w kierunku Kielc.

Cały 21-kilometrowy odcinek drogi S7 od Chęcin do Jędrzejowa powinien być przejezdny do końca roku, ponieważ wykonawca w następnym etapie deklaruje również przejezdność ostatniego 4-kilometrowego fragmentu przed samym Jędrzejowem. Dokładny termin wprowadzania zmiany w organizacji ruchu jest uzależniony także od warunków pogodowych. Im bardziej aura będzie sprzyjać pozostałym do wykonania pracom, tym szybciej udostępniony zostanie pozostały fragment S7.

S7 z Warszawy do Gdańska wydłużyła się o 40 km

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News