Kolejny nietrzeźwy kierowca autokaru. Policja apeluje: sprawdzajcie autobusy, którymi pojadą wasze dzieci

Kolejny nietrzeźwy kierowca autokaru. Policja apeluje: sprawdzajcie autobusy, którymi pojadą wasze dzieci

5b31fd76ee881_o_full

Podaj dalej

Kontrola autokarów wyjeżdżających na wycieczki z uczniami szkół to jedno z ważniejszych zadań policjantów. W trakcie takiej kontroli autobusu policjanci z Oleśnicy stwierdzili, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Z uczestnikami wycieczki pojechał inny kierowca.

Bezpieczeństwo dzieci wyruszających na szkolne wycieczki to bardzo ważny element każdej wyprawy autokarem. Policjanci z Oleśnicy w okresie wiosennym i letnim prowadzą systematyczne kontrole stanu technicznego pojazdów oraz sprawdzenia trzeźwości kierowców i ich uprawnień do przewozu wycieczek. Policjanci udaremnili dalszą jazdę autokarem kierowcy, którego stan trzeźwości nie pozwalał na kierowanie.

Około godziny 5:30 oleśniccy policjanci wydziału prewencji podjęli zgłoszoną wcześniej kontrolę autokaru, którym na wycieczkę szkolną nad morze miały wyjechać dzieci ze szkoły podstawowej. W trakcie badania stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości. Wynik badania alkomatem wskazał 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Taki czyn jest określony w przepisach prawa jako przestępstwo. Policjanci uniemożliwili 48-letniemu kierowcy dalszą jazdę oraz zatrzymali jego prawo jazdy. Z uczestnikami wycieczki pojechał inny kierowca – trzeźwy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Motocyklista oszukał przeznaczenie. Wpadł pod koła naczepy ciężarówki

Zachęcamy wszystkich organizatorów wycieczek autokarowych do korzystania z takiej formy sprawdzenia pojazdu i kierowcy przed wyruszeniem w podróż. Przypominamy również, że konieczność skontrolowania autokaru warto zgłosić z wyprzedzeniem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News