Kolejny krok w karierze

Kolejny krok w karierze

Podaj dalej

Po zdobyciu tytułu mistrza Polski Kia Lotos Race 2014, w nadchodzącym sezonie Piotr Parys Junior wyznacza sobie nowe cele podnosząc poprzeczkę jeszcze wyżej. 16-latek z Lublina weźmie bowiem udział w trzeciej odsłonie prestiżowej serii wyścigowej Volkswagen Golf Cup, gdzie zmierzy się z 23 rywalami pochodzącymi aż z 10 różnych krajów.

fot. AF
fot. AF

Sezon 2014 był dla Piotra Parysa Juniora niezwykle udany. Po wielu latach spędzonych w kartingu, nastolatek z Lublina po raz pierwszy usiadł bowiem za kierownicą „zamkniętego” samochodu biorąc udział w mistrzostwach Polski Kia Lotos Race. Dość niespodziewanie Piotr odniósł zwycięstwo już podczas drugiego wyścigu odbywającego się w ramach inaugurującej sezon rundy na torze Slovakia Ring pod Bratysławą. W dalszej jego części aż sześciokrotnie stawał na podium, a dzięki rozważnej i bezbłędnej jeździe sięgnął na belgijskim torze Zolder po tytuł Mistrza Polski. Osiągnięcie to jest bezprecedensowe, ponieważ Piotr został najmłodszym mistrzem wyścigowym w historii polskiego motosportu.

W tym roku przed Piotrem Parysem Juniorem stoją nowe, bardziej ambitne wyzwania. Aktualny wyścigowy Mistrz Polski zasiądzie bowiem za kierownicą dużo mocniejszego Volkswagena Golfa GTI wyposażonego w 2-litrowy silnik TSI, którego moc dzięki systemowi Push-to-Pass jest podnoszona aż do 310 KM. Nad przygotowaniem samochodów będzie czuwać doświadczona ekipa Volkswagen Racing Polska z Tarnowa. – Moim celem na sezon 2015 jest zdobycie bardzo cennego doświadczenia i doskonalenie umiejętności kierowcy wyścigowego. Wynik nie będzie kluczowy, ale miejsce w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej pod koniec sezonu byłoby moim marzeniem. Moim trenerem i pomocnikiem jest Kevin Mirocha, który dołączył do naszego zespołu pod koniec ubiegłego roku i nadal będzie mnie wspierał. Pomimo propozycji wzięcia udziału w innych seriach wyścigowych, zdecydowałem się na start w Volkswagen Golf Cup. Uważam, że była to najlepszą decyzja, jaką mogłem podjąć i już teraz z niecierpliwością czekam na przedsezonowe testy, które w przyszłym tygodniu odbędą się na torze Slovakia Ring – zapowiada lublinianin.

Pierwszy kontakt Piotra Parysa Juniora z nowym samochodem zaplanowany jest na 23 i 24 marca podczas dwudniowych testów na znanym mu torze Slovakia Ring. Będzie to okazja do zapoznania się z nowym autem, rywalami a także personelem organizującym Volkswagen Golf Cup.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News