Kolejni partnerzy strategiczni Castrol Inter Cars RSMP

Kolejni partnerzy strategiczni Castrol Inter Cars RSMP

Podaj dalej

rsmp_partnerzy

Castrol Inter Cars Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski zyskały czterech nowych partnerów strategicznych – firmy: Schaeffler, Michelin, TRW oraz Federal Mogul.

Grupa Schaeffler jest wiodącym dostawcą części zamiennych do samochodów, pojazdów użytkowych i urządzeń przemysłowych na całym świecie. Przedsiębiorstwo oferuje precyzyjne produkty i rozwiązania dla silników, skrzyni biegów oraz podwozia, jak również łożysk tocznych i ślizgowych dla różnorodnych urządzeń przemysłowych. Z myślą o warsztatach i dystrybutorach firma stworzyła markę REPXPERT, która oferuje wsparcie techniczne dla produktów poprzez portal internetowy. Od lat firma sponsoruje wiele wyścigów – zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych.

Michelin to lider technologiczny branży opon. Grupa produkuje ogumienie do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe. Od lat słynie ze swojego zaangażowania sportowego, regularnie wspierając i wyposażając w opony zawodników (zarówno kierowców aut, jak i motocykli), biorących udział w m.in.: Rajdzie Dakar, wyścigach Formuły E czy Rajdzie Polski.

TRW obsługuje wszystkich największych producentów pojazdów samochodowych na całym świecie. Firma jest ekspertem z zakresu elektroniki, dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania do inteligentnych systemów bezpieczeństwa. Jako wiodący projektant wszystkich głównych technologii sterowania, oferuje systemy udoskonalające układy sterowania pojazdem, oszczędności paliwa oraz wyższą wydajność. TRW jest liderem technologii układów kierowniczych, jak również dominuje w branży systemów hamowania.

Federal-Mogul natomiast to innowacyjna firma, która dostarcza produkty, zaufane marki i techniczne rozwiązania dla układów hamulcowych, silników, systemów uszczelnień, układów kierowniczych oraz wiele rodzajów części serwisowych. Obsługuje producentów samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i pojazdów terenowych, a także producentów działających w zakresie energetyki, lotnictwa, marynistyki, kolejnictwa i zastosowań przemysłowych.

Tym samym, te cztery marki dołączyły do KYB – wiodącego na świecie producenta amortyzatorów, sprężyn i zestawów montażowych dla przemysłu motoryzacyjnego. Wcześniej wspierał m.in. jedną z załóg na Rajdzie Dakar oraz był partnerem rundy Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych.

Zaangażowanie nowych partnerów strategicznych w Castrol Inter Cars RSMP bez wątpienia wpłynie na budowanie nowego wizerunku motorsportu w Polsce. Wiąże się ponadto z dodatkowymi atrakcjami dla klientów Inter Cars. W filiach, mieszczących się w tych regionach, gdzie odbywać się będą poszczególne rajdy, na produkty KYB, Schaeffler, Michelin oraz TRW obowiązywać będą specjalne promocje.

Pierwsza runda mistrzostw odbyła się w dniach 15 – 17 kwietnia w Świdnicy.
W programie tegorocznych Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jest jeszcze 5 rajdów:

1. Rajd Gdańsk Castrol Inter Cars 2016, 27-29 maja, Gdańsk
2. Rajd Rzeszowski 2016, 4-6 sierpnia, Rzeszów
3. Rajd Nadwiślański 2016, 9-11 września, Puławy
4. Rajd Dolnośląski 2016, 6-8 października, Polanica-Zdrój
5. Rajd Arłamów 2016, 3-5 listopada, Arłamów

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News