Kolejne trolejbusy marki Solaris trafią do włoskich miast

Kolejne trolejbusy marki Solaris trafią do włoskich miast

Solaris_Trollino_9

Podaj dalej

W 2020 roku firma Solaris Bus zrealizuje dostawy kolejnych trolejbusów do Włoch. Operatorzy SETA Modena oraz TEP Parma, świadczący usługi transportowe w położonym na północy kraju rejonie Emilia-Romania, złożyli zamówienia na łącznie 18 nowoczesnych pojazdów Solaris Trollino 12.

Osiem spośród zamówionych trolejbusów zasili flotę przewoźnika SETA Modena, z kolei 10 trafi do TEP Parma. Wartość umów podpisanych przez firmę Solaris z przewoźnikami to blisko 12 milionów euro.

Najnowsze Solarisy Trollino 12 zamówione przez obu operatorów to bliźniacze konstrukcje, przy czym te przeznaczone dla Modeny, będę przystosowane do korzystania z sieci trolejbusowej o nietypowym napięciu 750V (zwykle jest to 600-650V). Zgodnie z umową trolejbusy zostaną dostarczone do Modeny w styczniu 2020, z kolei dostawy 10 Solarisów dla TEP Parma odbędą się w kilku transzach, między kwietniem a lipcem przyszłego roku.

Pojazdy wyposażone zostaną m.in. w centralny silnik trakcyjny oraz dodatkowo w baterie trakcyjne o pojemności 45 kWh, dzięki którym będą mogły pokonać znaczny dystans bez konieczności podłączenia z trakcją wysokonapięciową.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News