Kolejne podwyżki dla kierowców!

Kolejne podwyżki dla kierowców!

Kolejne podwyżki dla kierowców!

Podaj dalej

Dopiero co przyzwyczailiśmy się do cen ubezpieczeń komunikacyjnych po drastycznych podwyżkach, a już przyszła pora na wyższe stawki na stacjach diagnostycznych. Pismo w tej sprawie wpłynęło już do Mateusza Morawieckiego. Wygląda na to, że kierowcy po raz kolejny będą musieli sięgnąć głębiej do swoich portfeli.

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów ma mocne argumenty przemawiające za podwyższeniem opłat za przeglądy techniczne. Obecne stawki obowiązują bez zmian już od 14 lat. Według wyliczeń diagnostów, koszty prowadzenia działalności wzrosły w tym czasie o mniej więcej 70%. Kolejnym argumentem jest podatek VAT. Jego stawka wzrosła do 23% w 2011 roku, a stawki za przegląd zostały bez zmian, w efekcie wzrost podatku pokrywają przedsiębiorcy.

W 2012 roku przedstawiciele PISKP-u również żądali zmian w cenniku. Koszt przeglądu samochodu osobowego miał wzrosnąć do 150 zł, czyli około 50% więcej niż obecnie. Za wykonanie kontroli diagnostycznej motocykla również mieliśmy zapłacić więcej. Cena przeglądu jednośladu miała wynieść 100 zł, a obecnie płacimy 62 zł.

Mieszkając w naszym pięknym kraju, już chyba się przyzwyczailiśmy, że jeśli ktoś potrzebuje kasy, to sięga do kieszeni kierowców. Ogromny podatek paliwowy, wysokie stawki za OC, drogie autostrady, a teraz jeszcze przeglądy techniczne. Czy kiedyś skończy się wyzysk tej grupy polskiego społeczeństwa? Prawdopodobnie nieszybko.

Tagi: przegląd, badanie techniczne, podwyżki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News