Kolejne niecodzienne rozwiązanie znalezione w pojeździe przez ITD

Kolejne niecodzienne rozwiązanie znalezione w pojeździe przez ITD

Plyty_1

Podaj dalej

Pomysłowość kierowców ciągle zaskakuje. Kierowca, który przewoził płyty betonowe, zainstalował pod pojazdem plastikową butelkę, która miała ukryć wyciek płynów eksploatacyjnych. Była to jedna z wielu nieprawidłowości w tym transporcie, który skontrolowali funkcjonariusze ITD.

Pojazd zatrzymano do kontroli w Wójtowie, na drodze krajowej numer 16. Inspektorzy z Delegatury Północno-Wschodniej GITD zwrócili uwagę na sposób przewozu ładunku przez ciągnik z przyczepą. Kierowca transportował płyty betonowe. Jednak nie zabezpieczył ich przed przemieszczaniem się.

Brak zabezpieczenia ładunku był jedną z wielu nieprawidłowości wykrytych podczas kontroli. Pojazd był w fatalnym stanie technicznym. Z ciągnika m.in. wyciekały płyny eksploatacyjne. Kierowca chciał „naprawić” tę usterkę, instalując pod pojazdem… butelkę plastikową. W jednej z opon przyczepy widoczny był odsłonięty kord opony, co mogło doprowadzić do jej rozerwania podczas dalszej jazdy.

Inspektorzy wydali zakaz dalszej jazdy, zatrzymali dowody rejestracyjne ciągnika i przyczepy. Kierowcę ukarano mandatami karnymi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News