Kolejne elektryczne Solarisy pojadą do Norwegii

Kolejne elektryczne Solarisy pojadą do Norwegii

Solaris_Urbino_89_electric

Podaj dalej

Trzech norweskich przewoźników złożyło w ostatnim czasie zamówienia na dostawę elektrycznych pojazdów marki Solaris. W ramach podpisanych umów, do autobusów Urbino electric jeżdżących do tej pory po ulicach norweskich miast dołączy siedem kolejnych.

Najbliższym realizacji jest kontrakt zakładający dostawę czterech autobusów elektrycznych Solaris Urbino 12 electric, które zostaną wkrótce włączone do floty operatora Norgesbuss z Oslo. Autobusy te dołączą do dwóch elektrycznych Urbino 12 dostarczonych do przewoźnika w zeszłym roku. Autobusy będą wyposażone w baterie Solaris High Power o pojemności 145 kWh, do ładowania których posłuży zarówno złącze plug-in, jak i pantograf.

Jednym z nowo zamówionych autobusów jest również Solaris Urbino 8,9 LE electric, od którego w 2011 firma rozpoczęła rozwój pojazdów elektrycznych. Zasili on flotę firmy Sorlandsruta, a przewoźnik przeznaczy go do obsługi linii w mieście Mandal w południowej części kraju. Zamówiony Solaris Urbino 8,9 LE electric będzie wyposażony w silnik elektryczny o mocy 160 kW. Energia potrzebna do jego napędzania magazynowana będzie w bateriach typu Solaris High Energy o pojemności 160 kWh. Do jej uzupełniania przewidziano złącze plug-in, natomiast pojazd zostanie mechanicznie i elektrycznie przygotowany pod późniejszą zabudowę pantografu szybkiego ładowania.

Kolejne dwa elektryczne Solarisy, które niedługo trafią do Norwegii, to Solarisy Urbino 12 electric zamówione przez przewoźnika Boreal. Pojazdy będą kursowały w położonym na południowym wybrzeżu mieście Kristiansand. Do napędu autobusów wykorzystane zostaną osie napędowe ze zintegrowanymi silnikami elektrycznymi o mocy 2 x 125 kW. Bezemisyjne Solarisy wyposażono w zestaw baterii Solaris High Power o pojemności 145 kWh, które ładowane będą zarówno poprzez złącze plug-in, jak i za pośrednictwem pantografu. To kolejny zakup autobusów elektrycznych marki Solaris przez firmę Boreal, która już 2018 odebrała pięć Solarisów Urbino 12 electric.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News