Kolejna część używanych aut wartych zainteresowania

Kolejna część używanych aut wartych zainteresowania

Kolejna część używanych aut wartych zainteresowania

Podaj dalej

Rynek samochodów używanych w Polsce stale się rozwija. Mimo że jako naród jesteśmy coraz bogatsi, to nadal najczęściej wybieramy auta z drugiej ręki, a tych jest tyle, że trudno zdecydować, który wybrać.

Jakiś czas temu pisaliśmy o najmniej awaryjnych samochodach, które skończyły już 10 lat. Możecie wrócić do tego artykułu, klikając tutaj: klik. Teraz mamy dla Was zestawienie nieco młodszych modeli.

Niemiecki TUV przygotował ranking 10 aut z 2012 roku, które są najmniej awaryjne. Propozycja samochodów z tego rocznika jest o tyle ciekawa, że auta te są tańsze o ponad połowę, niż kosztowały w salonie, a nadal są na tyle w dobrym stanie, że mogą nam posłużyć przez kolejne kilka lat. TUV w swoim rankingu uwzględnia usterki zagrażające bezpieczeństwu drogowemu, czyli te poważne, wykryte podczas przeglądów. Dla osób szukających samochodu z tam tego okresu to ważne dane.

W niniejszym rankingu, przy każdym modelu podana została procentowa wartość, która określa odsetek egzemplarzy danego modelu, w których podczas okresowego przeglądu wykryte zostały istotne usterki i awarie zagrażające pasażerom i innym uczestnikom ruchu.

Najmniej awaryjnym samochodem okazał się Mercedes Klasy B. Egzemplarze tego modelu wykazywały usterkowość na poziomie 3,9 proc. Średni zanotowany przebieg dla tego modelu wynosił 59 tys. km.

Porsche 911 znalazło się na miejscu 2. Egzemplarze tego modelu wykazywały usterkowość na poziomie 4,5 proc. Średni zanotowany przebieg dla tego modelu wynosił 41 tys. km.

Mazda CX-5 znalazła się na miejscu 3. Egzemplarze tego modelu wykazywały usterkowość na poziomie 4,6 proc. Średni zanotowany przebieg dla tego modelu wynosił 62 tys. km.

Audi Q5 znalazło się na miejscu 4. Egzemplarze tego modelu wykazywały usterkowość na poziomie 4,8 proc. Średni zanotowany przebieg dla tego modelu wynosił 85 tys. km.

Seat Mii znalazł się na miejscu 5. ex aequo. Egzemplarze tego modelu wykazywały usterkowość na poziomie 4,9 proc. Średni zanotowany przebieg dla tego modelu wynosił 43 tys. km.

Mercedes SLK znalazł się na miejscu 5. ex aequo. Egzemplarze tego modelu wykazywały usterkowość na poziomie 4,9 proc. Średni zanotowany przebieg dla tego modelu wynosił 44 tys. km.

Audi TT znalazło się na miejscu 7. Egzemplarze tego modelu wykazywały usterkowość na poziomie 5,2 proc. Średni zanotowany przebieg dla tego modelu wynosił 56 tys. km.

Mercedes GLK znalazł się na miejscu 8. Egzemplarze tego modelu wykazywały usterkowość na poziomie 5,6 proc. Średni zanotowany przebieg dla tego modelu wynosił 77 tys. km.

Opel Agila znalazł się na miejscu 9. Egzemplarze tego modelu wykazywały usterkowość na poziomie 5,7 proc. Średni zanotowany przebieg dla tego modelu wynosił 37 tys. km.

Mercedes Klasy M znalazł się na miejscu 10. Egzemplarze tego modelu wykazywały usterkowość na poziomie 5,8 proc.

Tagi: samochody, używane, Porsche, Mercedes, Mazda, Audi, Seat, Opel

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News