Kolejna akcja ''smog''. Kierowców czekają kosztowne naprawy

Kolejna akcja ''smog''. Kierowców czekają kosztowne naprawy

smog-176151

Podaj dalej

W środę 19 lutego policjanci w całym kraju będą sprawdzać stan techniczny pojazdów i badać skład spalin. Przed kierowcami zatem kolejna akcja ”smog”, w której trakcie na polskich drogach pojawi się wielu funkcjonariuszy wyposażonych w dymomierze i analizatory spalin, aby wyeliminować ”kopciuchy”.

Kierowcy muszą pamiętać o tym, że w przypadku wykrycia, iż dopuszczalne normy zanieczyszczenia zostały przekroczone, policjant może odebrać dowód rejestracyjny niesprawnego pojazdu, nawet jeśli nie posiadamy dokumentu przy sobie.

W trakcie akcji ”smog” nadrzędnym celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Nie wszyscy muszą się jednak bać, że aby odzyskać dowód rejestracyjny będą musieli ponieść duże koszty związane z naprawą auta. Akcja będzie miała również charakter informacyjno-edukacyjny.

”Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.” – czytamy na stronie policja.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News