Kodiaq także w wersji RS

Kodiaq także w wersji RS

Podaj dalej

Nowy samochód Skody o nazwie Kodiaq już niedługo może otrzymać więcej mocy. Aspiracją producenta jest to, aby pojazd był nie tylko rozsądny, ale też szybki. Inżynierowie zastosują w tym przypadku 240-konny silnik diesla, znany między innymi z Volkswagena Passata.

Minęły już czasy, kiedy kupowało się Skodę wyłącznie ze względów ekonomicznych. Cena nadal potrafi być bardzo konkurencyjna, ale zaletą czeskich samochodów stała się także ich moc. Powinno to cechować także Kodiaqa, a przynajmniej tak zapowiada członek zarządu Skody ds. badań i rozwoju, Christian Struber.

skoda-1-1200_resize

Niemiec testował już 240-konnego SUV-a i był pod dużym wrażeniem tego auta. W rozmowie z serwisem AutoExpress zasugerował, że premiera modelu mogłaby nastąpić w przyszłym roku. Obecnie najmocniejszy silnik wysokoprężny, w jaki wyposażona jest Skoda Kodiaq, posiada 190 koni mechanicznych. W wersji RS jednostka napędowa dostałaby drugą turbosprężarkę oraz zmienione oprogramowanie. Może to nie być koniec ewolucji tego auta, ponieważ cały czas mówi się o Kodiaqu vRS.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News