Kodiaq RS: Skoda prezentuje cennik pierwszego SUV-a z emblematem RS

Kodiaq RS: Skoda prezentuje cennik pierwszego SUV-a z emblematem RS

12609-40_kodiaq_rs_ext

Podaj dalej

Nowy Kodiaq RS oferujący w standardowym wyposażeniu napęd na cztery koła, adaptacyjne zawieszenie DCC i progresywny układ kierowniczy, jest już dostępny w ofercie. Jego ceny zaczynają się od 193 550 zł.

Skoda Kodiaq RS otrzymała najmocniejszy silnik wysokoprężny w historii marki. Auto ma także inne ciekawe rozwiązanie o nazwie Dynamic Sound Boost. Jest to system dynamicznego wzmacniania dźwięku. Funkcja ta ma gwarantować autentyczne sportowe brzmienie, którym będzie można sterować z systemów pokładowych, np. dostosowując je do określonego trybu jazdy. Gadżet ten znajdziemy już w standardowym wyposażeniu.

W wersji podstawowej nowy model został wyposażony m.in. w silnik wysokoprężny (176 kW, 240 KM), siedmiostopniową przekładnię automatyczną DSG, napęd na cztery koła, adaptacyjne zawieszenie DCC, wirtualny kokpit z dodatkowym trybem „Sport”, 20-calowe obręcze kół ze stopów metali lekkich Xtreme oraz reflektory w technologii LED.

W ramach opcji dodatkowych nowy SUV oferuje natomiast m.in. otwierany dach panoramiczny, pakiet multimediów z wyświetlaczem o przekątnej 9,2 cala, adaptacyjny tempomat oraz systemy bezpieczeństwa, takie jak: czujnik martwego pola BLIND SPOT DETECTION, LANE ASSIST oraz EMERGENCY ASSIST.

To także pierwszy SUV Skody dostępny opcjonalnie w wersji z lakierem metalizowanym Błękit Race, charakterystycznym dla sportowych modeli marki. Sportowy charakter auta podkreśla również odblaskowy element rozciągający się na całej szerokości, z tyłu samochodu i dobrze widoczne końcówki dwóch rur wydechowych.

Szczegółowy cennik nowego modelu dostępny jest pod linkiem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News