Klaudia Podkalicka na rajdzie Barbórka

Klaudia Podkalicka na rajdzie Barbórka

Podaj dalej

Wielkie motoryzacyjne wydarzenie sportowe, czyli warszawska Barbórka, zbliża się dużymi krokami. 10 grudnia na ulicach Warszawy zostanie rozegrane Ogólnopolskie Kryterium Asów. Wśród najlepszych zawodników nie zabraknie Klaudii Podkalickiej, która w imprezie weźmie udział po raz piąty. Będzie jedyną kobietą za kierownicą w tym rajdzie. 


klaudia_podkalicka_4_2

Jestem bardzo podekscytowana, że już po raz 5. będę miała okazję zmierzyć się z najlepszymi kierowcami w Polsce – mówi Klaudia Podkalicka. – To jest szczególny rajd, w którym zawodnicy, z różnych dyscyplin sportu motorowego, startują obok siebie w jednej imprezie.

Warszawski rajd ma specyficzny charakter – bardzo krótkie odcinki, dużo technicznej jazdy i nieprzewidywalna grudniowa aura. Każdy najmniejszy błąd powoduje duże straty, trudne do odrobienia. Klaudia wystartuje wraz z pilotem Błażejem Czekanem w samochodzie Mitsubishi Lancer Evo VII w barwach Total, przygotowanym przez sportową stajnię 7motorsport. To także odmienne doświadczenie od rajdów terenowych, w których zawodniczka się specjalizuje.

klaudia_podkalicka_2_3

Start w tym rajdzie to niewiarygodne przeżycie. W pamięci pozostaje szczególnie słynna ulica Karowa, wśród reflektorów, fleszy i kibiców. Każdy, kto miał okazję tu jechać wie, że kostka jest bardzo zdradliwa. Wiele zależy od prawidłowego doboru opon – dodaje Podkalicka 

Dla Klaudii start w rajdzie Barbórka to zakończenie udanego sezonu. Zawodniczka była bardzo aktywna przez cały rok. A już wkrótce rozpoczyna przygotowania do kolejnego sezonu.

– Przede wszystkim podczas tej imprezy będę czerpać niesamowitą przyjemność z jazdy moim Lancerem, ale również chciałabym pokazać się i podziękować moim kibicom oraz sponsorom: Total, Tenzi, BRM, GO+CARS, ComlexPR, DMACK oraz Intercars – zaprasza Klaudia.

Informacje na temat rajdu Barbórka 2016 można znaleźć na stronie organizatora www.barborka.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News