Klasyki do boju

Klasyki do boju

Podaj dalej

Dostępny jest już kalendarz Historycznych Mistrzostw Asfaltowych FUCHS Lubricants. Przewiduje on siedem rund w sześciu imprezach, a w tym dwa nowe wydarzenia zaliczane do pucharu.
W zawodach mogą wziąć udział samochody historyczne z napędem na jedną oś, nie nowsze niż zbudowane do końca 1990 roku. Odpowiedzialność za organizacyjną stronę mistrzostw wziął na siebie Roger Albert Clark Rally Motor Club, który to klub działa przy brytyjskim stowarzyszeniu Mistrzostw Rajdów Historycznych- Mintex MSA.

fuchs_rally
Na starcie rajdu Isle of Man fot. rallyisleofman.co.im

Za najważniejszy w harmonogramie uważa się rajd poprowadzony podwójną pętlą na Isle of Man, który odbędzie się między 14-16 września oraz nie mniej ciekawy- Rajd Salamander, który od wielu lat odbywa się w Belgii. W tym roku w nieco innym terminie niż poprzednio, między 22-23 kwietnia.
Sezon zakończy wcześniej wspomniane, jedno z dwóch nowych wydarzeń- Rajd wyspy Jersey, który będzie miał miejsce w dniach 13-14.10.2017. Malownicza wyspa zbudowana z granitów i gnejsów ma powierzchnię 116 km² i jest najdalej wysuniętą z Wysp Normandzkich. Trasa rajdu to niemal 200 kilometrów ciekawych i wymagających odcinków. Szansą dla zakosztowania szutrów w tym asfaltowym rajdzie, będzie etap Severn Valley, który prowadzi przez gęste lasy i uważany jest za najbardziej niebezpieczny.

wood_fuch_rally
Szutrowa trasa Severn Valley fot. //pbs.twimg.com

Manager rajdu- Colin Heppenstall powiedział w wywiadzie:

Mieliśmy bardzo zachęcający poprzedni sezon i wiemy, że jest więcej historycznych aut przygotowanych do ścigania się po asfaltach. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w sezonie 2017 mamy do dyspozycji jedne z najlepszych tras właśnie na ten typ nawierzchni.”

Najlepsze pięć wyników z siedmiu rund będzie zaliczało się do klasyfikacji generalnej. Pozwoli to załogą na wybranie, które zmagania są dla nich najważniejsze.
Całościowy, ale jeszcze czekający na ostateczne zatwierdzenie przez MSA kalendarz wygląda następująco:

4/5 marzec: Etapy Bovington (Dorset)
22/23 kwietnia: Rallye Salamandre (Belgia)
04 czerwca: Etapy Mini Epynt
30 lipca: Harry Flatters Rally (Epynt)
14-16 września: Isle of Man Rally Classicagh – podwójna pętla
13/14 października: Jersey Rally

fuch_wyscig
Dwa rajdy ze stawki: Harry Flarrers i Isle od Man Classicagh zaliczane są również do rund Mintex MSA brytyjskiego Historic Rally Championship. Załogi będą więc mogły zdobyć punkty do Mistrzostw w obu tych wydarzeniach. Przepisy i formularze dla chętnych do uczestnictwa będą dostępne na początku stycznia w Klubie Roger Albert Clark.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News