Zobacz, jakie szczęście miała kobieta z dziećmi! Mogło być dramatycznie [WIDEO]

Zobacz, jakie szczęście miała kobieta z dziećmi! Mogło być dramatycznie [WIDEO]

pieszy przejście dla pieszych kierowca audi

Podaj dalej

Ulica jest wbrew pozorom bardzo niebezpiecznym miejscem, ponieważ dochodzi na niej do wielu z pozoru nieprzewidzianych sytuacji. Warto mieć oczy dookoła głowy i szczęście, jak bohaterka nagrania.

Jazda w ruchu miejskim wymaga sporej koncentracji i analizowania wielu szczegółów niemal jednocześnie. Gdy poruszamy się samochodem, musimy zwracać uwagę na to, co dzieje się przed naszym pojazdem, obok niego i z tyłu. Tylko wtedy możemy zmniejszyć szansę na kolizję do minimum. Bardzo niebezpiecznym miejscem zarówno dla kierowców jak i pieszych jest przejście dla pieszych.

Przejście dla pieszych – spotkanie dwóch sił

Człowiek w kontakcie z samochodem, autobusem lub nawet motocyklem jest na straconej pozycji i przy z pozoru niewielkim uderzeniu może doznać poważnych obrażeń. Dlatego kierowcy i piesi powinni zastosować się do zasady ograniczonego zaufania, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych. Dzisiejsze przepisy ruchu drogowego dają pierwszeństwo pieszym, jednak nie oznacza to, że wypada na jezdnię wchodzić bez większego zastanowienia się.

pieszy przejście dla pieszych kierowca audi
fot. pixabay

Bardzo niebezpieczne są wyprzedzania na przejściu dla pieszych, które są przyczyną wielu poważnych wypadków. W związku z tym taryfikator mandatów przewiduje surowe kary, nawet na poziomie 1500 złotych!

Zobacz, jak kierowca uratował kobietę z dziećmi!

Bardzo dobrym nawykiem każdego kierowcy, który decyduje się ustąpić pierwszeństwa pieszym na przejściu, jest obserwacja tego, co dzieje się za pojazdem. Niestety omijanie stojącego przy przejściu pojazdu ciągle ma miejsce i jest to bardzo niebezpieczny moment. Ewentualne ostrzeżenie o zagrożeniu pieszych klaksonem, może im uratować życie.

Tak było w przypadku kierowcy najprawdopodobniej autobusu miejskiego, który puścił ludzi na przejściu, a chwilę później z lewej strony lewym pasem ruchu przejechała wojskowa ciężarówka. Kontakt dzieci i kobiety z rozpędzoną maszyną mógł skończyć się tragedią. To nagranie pokazuje, jak duża odpowiedzialność spoczywa na kierowcach pojazdów ciężarowych, gdzie ich zdolność przewidywania sytuacji na drodze musi być dużo większa, niż kierowców osobówek.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News