Znana sieć restauracji zaczyna zwalniać pracowników?! Koniec z ulubionymi kanapkami?

Znana sieć restauracji zaczyna zwalniać pracowników?! Koniec z ulubionymi kanapkami?

burger burgery frytki fast food sieć mcdonald's burger king kfc taco bell subway

Podaj dalej

W Polsce wiele firm z szeroko pojętego Zachodu cieszy się dużą popularnością. Niestety znana sieć restauracji zaczyna zwalniać pracowników. Czy to koniec ulubionych kanapek na wyciągnięcie ręki?

Tempo codziennego życia, a także wygoda zachęcają nas do dróg na skróty. W zależności od upodobań i możliwości wybieramy wizytę w restauracji lub sieci fast food. Szybki posiłek jest często tym, czego w danej chwili potrzebujemy. Jedną z największych zalet franczyzowych punktów z jedzeniem, jest to, że są one dostępne w wielu miejscach. Oferują niemal identyczną jakość serwowanych dań i są otwarte często przez 24 godziny na dobę.

Podróżowanie w starym stylu?

Przy nowo wybudowanych drogach, gdy infrastruktura dopiero powstaje, często przez dziesiątki, a nawet setki kilometrów brakuje stacji paliw lub restauracji. Dawniej w podróż samochodem brało się ze sobą kanapki oraz ciepły napój do termosu. Jazda drogami krajowymi oznaczała też postoje w przydrożnych zajazdach i w barach szybkiej obsługi. Gdy sieć dróg w Polsce zdominowały ekspresówki i autostrady, miejscem na posiłek stała się restauracja typu fast food lub stacja paliw. Czy niebawem fast food’y znikną z polskiego krajobrazu?

podroz jazda trasa

Znana sieć restauracji zaczyna zwalniać pracowników?

Restrukturyzacja oznacza bardzo często początek zwolnień. O takim kroku donosi „The Wall Street Journal”, który informuje, że McDonald’s zachęcił część pracowników do pracy zdalnej i zamyka on swoje biura w USA. Wiadomo również, że planowane są zwolnienia. Obecnie firma zatrudnia około 150 tysięcy osób w samych Stanach Zjednoczonych. Aktualnie trudno jest określić, jak duża będzie skala zwolnień.

McDonald's zmienia logo
fot. pixabay.com – KelvinStuttard

Trzeba pamiętać o tym, że to, co zaczyna się za oceanem, jest też odczuwalne na Starym Kontynencie. Bardzo możliwie, że problemy amerykańskiego giganta przeniosą się do Polski i też kilka punktów na mapie ogłosi upadłość lub będzie zmuszona zwolnić część zespołu. Wydaje się, że koniec drwala i innych pozycji z menu McDonald’s jest bardzo odległy, jednak należy przyglądać się sytuacji.

źródło: money.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News