Żarówki w samochodzie - poznaj sprawdzone triki na dłuższą żywotność

Wymiana żarówki we współczesnym samochodzie to bardzo często droga przez mękę. Słaby dostęp do obudowy reflektora to jedna z najważniejszych przyczyn zdenerwowania w trakcie tej czynności. Zatem, czy można je wymieniać rzadziej?

mercedes-reflektory-diesel
Podaj dalej

Czasy w motoryzacji, gdzie można było wymienić żarówkę w każdym świetle jedną ręką, bez większej gimnastyki prawdopodobnie na stałe odeszły do przeszłości. Chociaż producenci mieli nieco ułatwić zadanie kierowcy lub mechanikowi, dalej nowożytne samochody pozostawiają wiele do życzenia pod kątem dostępu do żarówki. Ergonomia i prostota z lat 90. XX wieku, to coś, za czym można zatęsknić.

Problemy z elektroniką w samochodzie – cecha produktu?

Bardzo często za przepalenie się żarówki w samochodzie obwiniamy wyłącznie żarówkę. A co jeśli jest ona tylko ofiarą większego problemu? Taką teorię z pogranicza spisku, która ma swoje podstawy w faktach, należy brać pod uwagę. Pamiętajmy, że każdy pojazd ma swoje wiązki elektryczne. Ich jakość z wiekiem może odbiegać od standardów producenta. W związku z tym różnego rodzaju niedociągnięcia w elektronice mogą być powodem przepalania się żarówek.

kontrolki w samochodzie

Żarówki w samochodzie – chytry dwa razy wymienia!

Aktualnie żyjemy w czasach, gdzie każdy szuka oszczędności i ogląda każdą złotówkę z dwóch stron, zanim zdecyduje się ją wydać.  I tutaj pojawia się nieco kontrowersyjna kwestia: lepiej kupować produkty uznanych producentów, ponieważ oszczędzamy! Niektórzy ludzie uważają, że nie stać ich na tanie rzeczy, ponieważ stawiają na długofalowe korzystanie z rzeczy o uznanej marce.

Podobnie jest z żarówkami w samochodzie. Z teoretycznego punktu widzenia, rozpoznawalne i dobre marki na rynku motoryzacyjnym oferują droższe produkty, ale o dłuższej żywotności. Bardzo często dają one również zdecydowanie więcej światła w porównaniu do budżetowych modeli. Dlatego, aby rzadziej wymieniać żarówki, kupuj droższe produkty, to może pomóc!

Sprawdź kondycje akumulatora i alternatora!

Żarówki są bardzo delikatne i podatne na zmiany poziomu napięcia prądu. Dlatego warto przyjrzeć się kondycji akumulatora oraz alternatora. Jeśli zaobserwujemy skoki napięcia, mogą być one powodem szybszego przepalenia się żarówek. Bardzo dobrym pomysłem jest oczywiście kupowanie produktów zalecanych przez producentów. To również może pomóc wydłużyć żywotność żarówek w samochodzie.

miernik samochod akumulator

 

Przeczytaj również