Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych zatwierdzony! To co nas czeka jest straszne?!

Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych zatwierdzony! To co nas czeka jest straszne?!

spaliny silnik podatek

Podaj dalej

Dzisiaj można powiedzieć, jesteśmy świadkami historycznej zmiany, która w teorii wprowadza ludzkość na zupełnie nowe tory. Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych od 2035 roku zaakceptowano, a to oznacza podróż, w stronę której konsekwencji w pełni nie znamy.

Oczywiście jednym z najważniejszych argumentów za tym, żeby zrezygnować z silników spalinowych na rzecz pojazdów elektrycznych, jest troska o klimat. Zmiany, jakie obserwujemy na Ziemi w postaci nagłych wichur, obfitych powodzi i suszy mają mieć swoje korzenie w nadmiernej emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Jednymi z największych trucicieli planety według opinii ludzi, którzy zaakceptowali te zmiany, są pojazdy spalinowe.

Hipokryzja i wskazywanie winnych

Okazuje się, że wszyscy ludzie w Europie powinny ograniczyć swoją konsumpcję oraz zmienić pojazdy na bardziej ekologiczne, ponieważ wymaga od nas tego klimat. Różni eksperci jednoznacznie wskazują, kto odpowiada za zmiany klimatu i pokazują, że są to ludzie mniej zamożni. Jednocześnie szereg badań opublikowanych w ostatnim czasie, udowadnia, że to zamożniejsza część społeczeństwa emituje zdecydowanie więcej szkodliwych substancji do atmosfery. Co ciekawe to właśnie jedni z najbogatszych ludzi na Ziemi kreują przepisy. Komu zatem należy wierzyć?

unia europejska diesel
fot. freepik

Europa będzie Trzecim Światem?

Heroiczne działania europarlamentarzystów mają zmienić Stary Kontynent w krainę szczęśliwości, gdzie dojdzie do udanego połączenia OZE i zadowolenia społecznego. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Indiach i w kilku innych państwach zdecydowanie mniej przejmują się klimatem. Nawet w samej Unii Europejskiej brakuje spójności, co do polityki energetycznej.

W czarnym scenariuszu wszystkie zmiany zaproponowane w Fit for 55 zniszczą europejską gospodarkę, doprowadzą ludzi do ubóstwa, w tym ubóstwa energetycznego. W ten sposób dojdzie do swego rodzaju regresu europejskiej cywilizacji, a to wszystko w imię obrony Ziemi przed zmianami klimatu. Bohaterska postawa Europy może okazać się pyrrusowym zwycięstwem.

Strach jest niepotrzebny?

Naturalne jest to, że boimy się tego, co jest nowe i zmusza ludzkość do zmiany. Zapewne podobne obawy mieli ludzie podczas pierwszej, drugiej i trzeciej rewolucji przemysłowej. Ostatecznie świat funkcjonuje całkiem dobrze, choć trzeba przyznać, że te zaakceptowane zmiany, są zdecydowanie inne od wcześniejszych. Zdrowy rozsądek i większa świadomość społeczeństwa z pewnością są najlepszym wentylem bezpieczeństwa dla niekorzystnych zmian.

Jeśli jednak ludzie zaakceptują rzeczy, które być może z czasem okażą się dla większości mniej korzystne, powrót do poprzedniego systemu może być bardzo trudny, albo wręcz niemożliwy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News