Wypoczynek będzie jeszcze droższy?! Polacy muszą trzymać się za kieszeń!

Wypoczynek będzie jeszcze droższy?! Polacy muszą trzymać się za kieszeń!

wakacje sanatorium dofinansowanie

Podaj dalej

Wakacje w Polsce z roku na rok są coraz droższe. Okazuje się, że jedna z form wypoczynku od maja 2023 roku podrożała! Czy to oznacza, że mniej Polaków będzie stać na relaks?

W życiu codziennym poza pracą trzeba pamiętać także o relaksie i dbaniu o siebie. Sporo Polaków ciężko pracuje przez większość dni w tygodniu, a czas na chwilę wytchnienia znajdują wyłącznie w sobotę i w niedzielę, a także w okresie ogólnopolskich świąt. W ubiegłych latach wyjazd raz w roku na tygodniowe wakacje był w zasięgu finansowym całkiem dużej grupy ludzi. Niestety wzrost kosztów życia powoduje, że taka forma regeneracji przestaje być powszechnie dostępna.

Wakacje nad morzem i paragony grozy

Każdego roku w mediach społecznościowych i w wiadomościach pojawiają się zdjęcia i wypowiedzi wczasowiczów, którzy pokazują absurdalnie wysokie ceny za niektóre usługi nad polskim morzem. Wtedy też rozpoczyna się dyskusja, czy opłaca się spędzać wakacje w Polsce. W niektórych przypadkach faktycznie z powodów finansowych wyjazd za granicę wydaje się, kuszącą alternatywą. Okazuje się, że nie tylko klasyczne wakacje w kurorcie, w hotelu lub w agroturystyce kosztują więcej. Również osoby zainteresowane wypoczynkiem, który ma poprawić ich zdrowie, mają mniej powodów do zadowolenia.

wakacje senior za darmo
fot. freepik

Wypoczynek będzie droższy?!

Osoby zainteresowane wyjazdem na turnus do sanatorium muszą liczyć się z podwyżkami. Jak podaje portal money.pl wypoczynek przez 21 dni, może kosztować nawet 900 złotych, a do tego należy doliczyć koszty podróży i używania niektórych akcesoriów, jak np. czajnik w pokoju. Oczywiście wysokość podwyżki jest uzależniona od standardu obiektu, a także rodzaju pokoju. Lokum wieloosobowe jest oczywiście tańsze, natomiast pokoje jednoosobowe droższe.

Pocieszającą informacją jest fakt, że od przyszłego roku kuracjusze dostaną możliwość indywidualnego wyboru sanatorium, czego nie ma obecnie. W związku z tym koszty związane między innymi z dojazdem oraz powrotem do domu będzie można znacząco ograniczyć.

źródło: money.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News