Wybierasz się dzisiaj w podróż? Pamiętaj o korkach na autostradach!

Wybierasz się dzisiaj w podróż? Pamiętaj o korkach na autostradach!

Autostrada w Polsce

Podaj dalej

Autostrady powstały, jako drogi do szybkiego przemieszczania się pomiędzy najważniejszymi punktami kraju. Jednak z powodu dużego natężenia ruchu trzeba przygotować się na korki. Jeśli wybierasz się dzisiaj w podróż w tym kierunku, weź to pod uwagę.

Święta państwowe i religijne są czasem, który wykorzystujemy do chwili odpoczynku z najbliższymi. Ostatnio długi weekend mieliśmy na początku miesiąca, gdzie przy niewielkim dobraniu kilku dni urlopu, można było mieć około tygodnia wolnego. Już od wczoraj ponownie część osób może skorzystać z podobnej okazji!

Święta u naszych sąsiadów

Na wiosnę i w okresie letnim pojawia się wiele świąt i uroczystości państwowych w różnych krajach. Jeśli zależy nam na bezproblemowej podróży, warto odpowiednio wcześniej zapoznać się z tym, co znajduje się w konkretnych kalendarzach. W każdym z państw są uroczystości, które uznawane są tam za święto i bardzo często oznacza ono dzień wolny od pracy. Święta religijne, choć w ramach jednego wyznania mogą delikatnie różnić się od siebie. Podobnie z wydarzeniami o charakterze państwowym. Odzyskanie niepodległości, obchody ważnego zwycięstwa, są charakterystyczne dla niemal każdego kraju na świecie. W związku z tym, jeśli zależy nam na sprawnym przemieszczaniu się po Europie, opłaca się zapoznać ze świętami w krajach, przez jakie chcemy jechać.

Dni wolne od pracy w 2023 roku

Wybierasz się dzisiaj w podróż? Pamiętaj o tym!

Dzisiaj część państw na terenie Unii Europejskiej obchodzi święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to dzień wolny od pracy dla większości mieszkańców. W związku z tym, że jest to czwartek, wiele osób zdecydowało się na jeden dzień urlopu w piątek. W ten sposób już od wczoraj na autostradach między innymi w Niemczech trwa wzmożony ruch pojazdów.

Niemieckie autostrady, choć są relatywnie dobrej jakości, na niektórych fragmentach nie mają ograniczeń prędkości, są także miejscem, gdzie łatwo powstają zatory. Korki wywoływane przez kolizje, remonty i awarie pojazdów mogą wydłużyć czas naszej podróży. Dobrze jest to uwzględnić w naszych planach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News