Wracasz z wakacji samochodem?! Po powrocie do domu musisz o tym pamiętać!

Wracasz z wakacji samochodem?! Po powrocie do domu musisz o tym pamiętać!

Wracasz z wakacji samochodem?! Po powrocie do domu musisz o tym pamiętać!

Podaj dalej

Wakacje to bardzo miły czas, w którym, choć na chwilę możemy oddać się relaksowi na miarę naszych możliwości. Gdy wracamy z wakacji samochodem, koniecznie musimy pamiętać o jednej rzeczy! Zwłaszcza jeśli jedziemy z rowerami i bagażnikiem.

Aktywne spędzanie wolnego czasu jest jedną z najlepszych form wypoczynku. To wtedy pojawiają się w naszym organizmie endorfiny, które poprawiają nasz nastrój i sprawiają, że jesteśmy zadowoleni. Jednak poza przyjemnościami są również obowiązki, a przynajmniej dobre praktyki, które pomagają utrzymać sprzęt w doskonałej kondycji przez długie lata.

Sprawdź te rzeczy przed powrotem do domu!

Gdy jesteśmy na wakacjach, pozwalamy sobie na nieco więcej i często zapominamy o drobiazgach, a to właśnie one składają się na bezpieczeństwo na drodze. Dlatego nawykiem odpowiedzialnego kierowcy jest krótki przegląd samochodu przed wyruszeniem w dalszą drogę. Jest to szczególnie istotne, gdy nasze auto stało przez kilka lub kilkanaście dni na parkingu, a my korzystaliśmy z innych aktywności fizycznych, jak spacer, czy jazda na rowerze.

wakacje kara mandat samolot granica

Do podstawowych czynności kontrolnych z pewnością należy weryfikacja kompletności oświetlenia pojazdu. Sprawdzenie płynów eksploatacyjnych, powietrza w oponach, a także stanu technicznego dodatkowych akcesoriów samochodu. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim platformy rowerowe, które składają się z wielu elementów. Podczas dłuższego postoju auta w większości przypadków zostawiamy bagażnik na swoim miejscu. Dlatego warto sprawdzić, czy wszystkie mocowania są na miejscu, aby móc bezpiecznie zamontować jednoślady do uchwytu bagażnika.

Wracasz z wakacji samochodem, nie zapominaj o tym!

Zdarza się również tak, że w natłoku obowiązków potrafimy niemal natychmiast po powrocie do domu oddać się wirowi pracy. Oczywiście, jeśli życie tego wymaga, to należy zrobić wszystko, aby sprostać zadaniu. Jednak warto również pamiętać o konserwacji. Chodzi tutaj przede wszystkim o zabrudzone przez podróż rowery, bagażnik rowerowy i lakier samochodu. Wszystkie te trzy rzeczy dobrze jest gruntownie umyć po powrocie do domu. Dzięki temu bagażnik rowerowy, nasze jednoślady i auto będą przygotowane do kolejnych wyjazdów.

Myjnia bezdotykowa mandat
fot. pixabay

Źródło: Steinhof

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News