Wraca temat naklejek na szybę! Będziemy ich mieć kilka?!

Wraca temat naklejek na szybę! Będziemy ich mieć kilka?!

Wraca temat naklejek na szybę! Będziemy ich mieć kilka?!

Podaj dalej

Kilka miesięcy temu kierowcy dowiedzieli się, że naklejka z numerem rejestracyjnym na przedniej szybie przestaje być obowiązkowa. Jednak istnieje spore prawdopodobieństwo, że w najbliższej przyszłości z przodu auta będziemy mieć nawet kilka naklejek.

Cyfryzacja naszego życia społecznego z roku na rok awansuje na wyższy poziom. Ostatnie kilka lat mocno przyspieszyły ten proces, dlatego zaskakujące może być tworzenie narzędzi, które wymagają korzystania z Poczty, kopert i naklejek przyklejanych do szyby. Jeśli negatywne scenariusze ekspertów będą słuszne, być może na szybie znajdzie się ich nawet kilka, choć będą one miały taki sam cel.

Strefa Czystego Transportu w Krakowie – tutaj wszystko się zacznie

Kraków, jako pierwsze miasto w Polsce ogłosiło powstanie Strefy Czystego Transportu, która będzie miała swoje restrykcje i na jej teren wjadą tylko pojazdy do tego uprawnione. Jednym z symboli, jaki ma pomóc w rozróżnieniu właściwych samochodów, mają być naklejki na przedniej szybie. Ich wzór ustalony jest na poziomie ministerialnym, ale sposób ich dystrybucji do klientów ma znajdować się po stronie samorządów. W tym momencie wspomina się między innymi o rejestracji na stronie internetowej, a także oczekiwanie na naklejkę, która przyjdzie do nas pocztą pod wskazany adres.

diesel audi

Wiele miast i tyle samo naklejek?

Pojawiają się pytania, czy w związku z tym, że sposób dystrybucji naklejek, a także ich wzajemnego uznawania leży po stronie samorządów, nie dojdzie do sytuacji, że pozyskanie takiego uprawnienia okaże się kłopotliwe, czasochłonne, a pozostałe miasta, na których obszarze powstanie Strefa Czystego Transportu również będą wymagały przyklejenia „swojej” naklejki?

naklejka samochod stc mandat dla kierowcy
www.gov.pl

W takich okolicznościach kierowcy, którzy poruszają się dużo po naszym kraju, na przedniej szybie mogą mieć więcej niż jedną naklejkę o normach emisji spalin i prawie do wjazdu na teren Strefy Czystego Transportu. W teorii tak być nie musi, ponieważ samorządy mogą dojść do porozumienia w tej sprawie. Jednak w negatywnym scenariuszu przednie szyby naszych pojazdów będą udekorowane wieloma pozwoleniami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News