Właściciele tych samochodów mają problem! Znikają na potęgę!

Właściciele tych samochodów mają problem! Znikają na potęgę!

Właściciele tych samochodów mają problem

Podaj dalej

Użytkowanie samochodu wiąże się zawsze z pewnym ryzykiem – awarii, wypadku, kolizji, a także kradzieży. Oczywiście w zależności od tego, jaką markę pojazdu wybierzemy, możemy w pewien sposób zarządzać prawdopodobieństwem kradzieży naszych czterech kółek. Jakie marki najczęściej interesują złodziei? O tym przeczytasz poniżej!

Metody kradzieży samochodów przybierają coraz bardziej wyrafinowane formy i obserwujemy od wielu lat pojedynek – złodzieje kontra twórcy zabezpieczeń antykradzieżowych. W sieci znajduje się mnóstwo filmów, gdzie widać, jak niewiele czasu potrzebuje profesjonalny przestępca, żeby odjechać cudzym samochodem. Paradoksalnie może być tak, że im auto jest starsze, tym trudniej jest je obecnie ukraść. Po prostu złodzieje podobnie do innych osób przyzwyczajają się do określonej wygody w pracy i mniej chętnie zajmują się trudnymi tematami.

Błąd producenta okazją dla złodzieja

We wspomnianym powyżej korespondencyjnym pojedynku złodzieje vs producenci samochodów obserwujemy momentami spektakularne porażki koncernów motoryzacyjnych. Ludzie odpowiedzialni za projektowanie najnowszych modeli popełniają być może błąd przy umiejscowieniu zabezpieczeń. Z tej okazji skrzętnie korzystają złodzieje. Najbardziej spektakularnym przykładem ostatnich miesięcy jest Range Rover. Najnowszy SUV brytyjskiego producenta znikał z ulic Wielkiej Brytanii wręcz w hurtowych ilościach. Doszło do takiej sytuacji, gdzie towarzystwa ubezpieczeniowe proponowały abstrakcyjne ceny za polisę oc. W skrajnych przypadkach odmawiano ubezpieczenia tego modelu.

Range Rover
Fot. pixabay.com

Właściciele tych samochodów mają problem!

Oczywiście na świecie powstaje wiele rankingów, które przedstawiają najczęściej kradzione modele samochodów. Utytułowana firma w branży raportów z historią samochodów – carVertical podzieliła się swoimi danymi na temat kradzieży. Okazuje się, że najpopularniejszym pojazdem, który często pada łupem złodziei, jest BMW. Modele serii 3 i 5 cieszą się największą popularnością w tym niechlubnym rankingu. Co ciekawe najmniej procentowo kradzione jest również BMW, jednak seria 7.

Przy wyborze modelu samochodu warto oczywiście kierować się tego rodzaju zestawieniami, jednak radość z jazdy i własne preferencje powinny być na pierwszym miejscu. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w systemy bezpieczeństwa, które utrudnią potencjalnym złodziejom kradzież naszego auta.

źródło: carVertical

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News