WAŻNE: Wracasz z długiego weekendu?! Musisz o tym pamiętać!

WAŻNE: Wracasz z długiego weekendu?! Musisz o tym pamiętać!

dni wolne od pracy długi weekend 2021

Podaj dalej

Poniedziałek Wielkanocny w kalendarzu jest zaznaczony kolorem czerwonym, co oznacza, że niemal większość Polaków ma w tym czasie wolne od pracy. Wracasz z długiego weekendu do domu? Musisz o tym pamiętać!

Ostatni dzień świąt wielkanocnych oznacza również czas powrotu z rodzinnych stron. W natłoku obowiązków i pozytywnych emocji związanych z czasem spędzonym z najbliższymi łatwo przeoczyć bardzo ważne aspekty spokojnej podróży do domu.

Zaplanuj alternatywną trasę

Każdy wyjazd do tej samej lokalizacji oznacza, że śmiało możesz poruszać się bez uruchomionej nawigacji. Jednak w czasie zwiększonego ruchu na drogach dobrze jest mieć włączone urządzenie lub aplikację, która monitoruje w czasie rzeczywistym sytuacje na naszej trasie. Jeśli okaże się, że doszło do kolizji, wypadku lub innej przyczyny znacznego zwolnienia ruchu, opłaca się mieć przygotowaną alternatywną trasę. Rozsądne jest przeanalizowanie, czy wybranie innej drogi w naszym przypadku da nam dużą przewagę. Zdarza się tak, że bardziej opłaca się postać w korku.

google maps mapy aktualizacja nowość
fot. pixabay

Wracasz z długiego weekendu? Daj sobie czas!

Często mamy w nawyku zostawiać niektóre rzeczy na ostatnią chwilę. Nie jest to dobre w przypadku powrotu do domu. Nadmierny pośpiech, stres przed dojechaniem możliwie szybko do celu wzmacnia uczucie zmęczenia i jednocześnie może być przyczyną błędów za kierownicą. Rekomendujemy wyjechać z większym zapasem czasu, aby podróż przebiegała spokojnie.

Pamiętaj o alkoholu

Spotkania w polskich rodzinach wiążą się bardzo często ze spożywaniem alkoholu w różnych ilościach. Tutaj trzeba pamiętać, że dobre samopoczucie następnego dnia, niekoniecznie oznacza, że stężenie alkoholu we krwi pozwala nam legalnie siadać za kierownicę. W takim przypadku lepiej jest powrót z długiego weekendu odsunąć na popołudnie i mieć możliwość zbadania trzeźwości alkomatem. Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z uprzejmości innego członka rodziny, który powstrzymał się od nadmiernego spożywania alkoholu i ma prawo jazdy. Wtedy powrót do domu z pewnością będzie bezpieczniejszy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News