WAŻNE: Ponad 1500 złotych na dziecko! Kto może liczyć na takie wsparcie?!

WAŻNE: Ponad 1500 złotych na dziecko! Kto może liczyć na takie wsparcie?!

dodatek w euro dzieci

Podaj dalej

Programy socjalne cieszą się w Polsce dużą popularnością. Chociaż dzisiejsze 500 plus na dziecko jest warte mniej niż początkowo, Polacy korzystają z takiego wsparcia z dużą radością. Okazuje się, że pomoc dla rodziców dzieci może być jeszcze większa!

Wybory są wyjątkowym czasem w życiu społecznym, ponieważ wtedy opinia publiczna żyje kampanią i składanymi obietnicami. Już dzisiaj słyszymy o utrzymaniu, a także o wzroście świadczenia dla rodziców. Zwolennicy państwa, w którym istnieje wsparcie socjalne dla mieszkańców, wskazują, że w innych krajach Starego Kontynentu również mieszkańcy otrzymują dodatkowe pieniądze.

Liczy się siła nabywcza pieniądza

Inflacja jest jednym z najgorszych zjawisk w ekonomii z punktu widzenia oszczędności. W tym czasie odłożone pieniądze tracą na wartości, ponieważ za tą samą ilość gotówki możemy kupić mniej dóbr. W związku z tym 500 plus zaproponowane na początku rządów obecnej partii jest warte zdecydowanie mniej. Dlatego bardzo możliwe, że w najbliższym czasie zobaczymy nową propozycję, która będzie miała za zadanie wyrównać powstałe na skutek inflacji różnice.

inflacja wzrost cen
fot. pixabay

Niestety taki ruch ma swoje bardzo poważne konsekwencje, ponieważ powoduje on dalszy wzrost inflacji i de facto koło ponownie się zamyka. Jednak z punktu widzenia kampanii wyborczej takie racjonalne postrzeganie tematu, jest w mniejszości. Liczą się emocje i poczucie, że politycy chcą zmiany na lepsze. Tak dzieje się praktycznie w każdym kraju.

Nawet powyżej 1500 złotych na dziecko!

Jak wspominaliśmy na początku, poza Polską istnieje wiele krajów w Unii Europejskiej, które oferują pieniądze dla dzieci. W różnej formie i o różnej wysokości jednak takie wsparcie istnieje. Bardzo ważna jest tutaj siła nabywcza pieniądza w innych krajach, ponieważ wysokość środków finansowych nie ma bezpośredniego przełożenia na to, co otrzymują rodzice w Polsce. Dla przykładu w Niderlandach rodzice otrzymują odpowiednio kwoty zasiłku wypłacane co kwartał:

  • dziecko do 5 lat – 268,76 euro,
  • od 6 do 11 lat – 327,56 euro,
  • od 12 do 17 lat – 385,37 euro.

W przeliczeniu na złotówki najwyższy poziom świadczenia wynosi powyżej 1500 złotych.  Według dzisiejszego kursu walut jest to 1748 złotych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News