WAŻNE: Ogromna akcja wycofywania leków! Sprawdź, co należy oddać do apteki!

WAŻNE: Ogromna akcja wycofywania leków! Sprawdź, co należy oddać do apteki!

lekarz pacjent wolne

Podaj dalej

W medycynie w ostatnich latach ludzie dokonali wielu przełomowych zmian. Mimo tego zdarza się, że producenci ogłaszają akcję wycofywania leków na bardzo dużą skalę. Okazuje się, że część osób, które stosuje określony medykament, powinna oddać go do najbliższej apteki.

Ilość chorób cywilizacyjnych sukcesywnie rośnie. Na wczesnym etapie były to przede wszystkim urazy wywołane ciężką fizyczną pracą. Dzisiaj ze względu na siedzący tryb życia oraz nadwagę wiele osób cierpi z powodu wad postawy i zwyrodnień kręgosłupa. Zdarza się, że stosowana w żywności chemia, która ma poprawiać jej smak oraz wydłużać przydatność do spożycia powoduje szereg reakcji alergicznych. Część z nich prowadzi do wstrząsów, które wymagają zastosowania specjalistycznych leków.

Ogromna akcja wycofywania leków

Raz na jakiś czas media obiegają informacje o błędzie producentów. W przypadku motoryzacji najczęściej wspomina się o akcjach serwisowych, które mogą dotyczyć kilkuset lub nawet kilkuset tysięcy pojazdów. W zależności od rodzaju błędu usterki mogą być wyłącznie uciążliwe dla kierowcy lub wręcz zagrażać zdrowiu i życiu.

Leki na astmę
Leki na astmę

Podobnie sytuacja wygląda z lekami, gdzie wiele suplementów diety i innych dedykowanych preparatów powstaje na masową skalę. Gdy jakaś partia produktu zawiera błędy, wtedy cała akcja związana z wycofywaniem tego produktu z rynku osiąga bardzo duże rozmiary.

Sprawdź, co należy oddać do apteki

Jak podają niemieckie media, przedsiębiorstwo Fabrik GmbH wycofuje z rynku produkt o nazwie Emerade 300/500 mikrogramów, jest to półautomatyczne dawkowany środek podawany w przypadku silnych reakcji alergicznych, które prowadzą do wstrząsu organizmu. Część osób silnie uczulona na różnego rodzaju związki chemiczne powinna takie akcesorium nosić przy sobie. Jeśli ktoś ma w swojej domowej apteczce produkt wyżej wymienionej marki i jest on kupiony w ciągu ostatnich 24 miesięcy, koniecznie należy go zwrócić do najbliższej apteki w Niemczech. Wtedy pracownicy wydadzą nam stosowny zamiennik. Akcja dotyczy wszystkich partii tego produktu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News