WAŻNE: Grill na balkonie? Jeśli zrobisz to źle czeka Cię ogromna kara!

WAŻNE: Grill na balkonie? Jeśli zrobisz to źle czeka Cię ogromna kara!

Majówka covid koronawirus pandemia obostrzenia grill mandat

Podaj dalej

Poprawa pogody, początek letniego miesiąca w takich okolicznościach grill na balkonie wydaje się dobrą propozycją. Jednak zrobiony źle, może oznaczać ogromne kary.

Każdemu człowiekowi należy się relaks, gdzie może odpocząć od codziennych obowiązków. Jako Polacy lubimy spędzać czas w gronie najbliższych w różny sposób – wyjazdy za miasto, wyjście do restauracji, spacer po bulwarze, czy grill z kiełbasą i innymi specjałami. Zapach dymu, dźwięk skwierczącej na ogniu kiełbasy i do tego zimny napój w dobrym towarzystwie tworzą unikatowy klimat. Jednak przesada, może nas sporo kosztować.

Liczy się wzajemne zrozumienie

Ludzie w swoich decyzjach są bardzo samolubni. Wynika to z naszej natury, gdzie w pierwszej kolejności chcemy zadbać o swoje dobro, a dopiero na dalszych miejscach jest zadowolenie innych osób. Jednak w cywilizowanym świecie żyjemy w większych grupach, w których poza własnymi potrzebami kluczowe są również oczekiwania innych osób. Niestety zdarza się nam zapomnieć o tym, że do budowania dobrych relacji z sąsiadami potrzebna jest współpraca i zrozumienie.

kontrole w domach polakow CEEB
Pixabay

Większość Polaków mieszka w blokach, przez co do dyspozycji jest ograniczona przestrzeń do organizacji spotkań z najbliższymi. Balkon najczęściej pomaga ustawić grilla, na którym pięknie rumienią się kiełbasy lub karkówka. Niestety zapachy i hałasy, jakie towarzyszą grillowaniu, mogą przeszkadzać innym mieszkańcom. W związku z tym warto uprzedzić sąsiadów o chęci zrobienia grilla i co najważniejsze należy zapoznać się z regulaminem spółdzielni.

Łamanie zasad sporo kosztuje

Przykład, co może się stać, jeśli do swojej rozrywki podchodzimy samolubnie, pochodzi z Niemiec. Tam za łamanie ciszy nocnej i regulaminu spółdzielni grożą surowe kary. Za przenoszenie się dymu z grilla do drugiego mieszkania około 100 Euro. Jednak za grillowanie w miejscu zabronionym kara może wynosić nawet 5000 Euro!

kontrola w domu piec opał urzędnicy kara grzywna mandat
fot. pixabay

Na polskich osiedlach również funkcjonują regulaminy w tym cisza nocna. Zakłócanie spokoju może oznaczać wezwanie policji, która ma prawo wystawić mandat. Dlatego podczas spotkań i dobrej zabawy przy grillu na osiedlu warto zachować umiar.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News